Solari nezaustavljivi: Protiv Dervente šesta pobjeda u nizu (Foto)

U okviru 10. kola Premijer lige BiH za rukometaše, večeras je u dvorani Mejdan u Tuzli domaća Sloboda pobijedila ekipu Dervente rezultatom 44:26 (27:13).

Bila je ovo šesta uzastopna pobjeda izabranika trenera Davora Kadića, a s obzirom na snagu i položaj rivala na tabeli, i očekivana.

U oba poluvremena Tuzlaci su prikazali bolju igru i poslali su Dervenćane kući s dvocifrenom razlikom.

Trener Kadić imao je prostora i vremena da u igri ubaci sve igrače, pa ne čudi što su se u strijelce upisala čak dvanaestorica, među kojima i mladi Jusufović, Čajić, Milkunić i Imamović.

Strijelci za Slobodu: Klis 9, Ovčina 7, Bečić 6, Jusufović i Halilković po 4, Milkunić i Čajić po 3, Tufekčić, Suhonjić i Husejnović po 2, dok su po jedan gol zabili Djana i Imamović.

Sloboda je realizovala sva tri sedmerca, kao i gosti, a kuriozitet je da tokom susreta nijedan igrač ove ekipe nije zaradio isključenje, dok su Dervenćani šest minuta “grijali” klupu.

U ekipi Dervente strijelci su bili: Škrga 7, Šejić 6, Stanković 4, Starčević 3, Savić i Grahovac po 2, te po jedan Šmulja i Dobrilović.

Sloboda trenutno iz osam susreta ima 12 bodova, dok je Derventa ostala na 2 boda.

Tuzlaci će u srijedu odigrati zaostalu utakmicu u gostima s Gračanicom, a naredne subote osti su Maglaja. (mp, tl – Foto: Darko Zabuš)