“Solari” nemaju milosti: U Mejdanu Bosna ubjedljivo poražena i napušta Premijer ligu (Foto)

U susretu 27. kola Premijer lige za rukometaše, večeras je u dvorani Mejdan u Tuzli domaća Sloboda pobijedila ACQ Bosnu iz Sarajeva rezultatom 35:29 (20:17).

Bila je ovo jedna od onih utakmica u kojoj se – ako je to u sportu moguće reći – unaprijed znao pobjednik.

Igrači trenera Siniše Markote opravdali su ulogu favorita, ali u utakmici bez previše žara i borbe. Igrali su jako koliko je trebalo da ostvare novu pobjedu pobjedu – četvrtu u nizu, osmu u zadnjih 10 utakmica uz jedan remi, te samo jedan poraz (Gračanica 25:24).

Nakon 20:17 u prvom poluvremenu, kada su Sarajlije još imale snage, u nastavku je dominirao jedan tim.

I na kraju je zasluženo pobjeda pripala Tuzlacima – njima 17. pobjeda (37 bodova na 2. mjestu), a “studentima” 17. poraz i definitivni odlazak u niži rang takmičenja.

Strijelci za Slobodu: Suhonjić 7, Ovčina 6, Pavlak i Bečić po 5, Bubić 4, Jusić 3, Đukić i Karahodžić po 2, te Pirić 1 gol.

U ekipi ACQ Bosne Vražalić i Selimović su postigli po 7, a Mehinagić 4 gola. (mp – Foto: Darko Zabuš)