Sloboda vodila do 58. minute, a onda se borila za bod protiv Borca M:tela (Foto)

Rukometaši tuzlanske Slobode bili su na dobrom putu da u 15. kolu Premijer lige BiH banjalučkom Borcu M:telu nanesu prvi ovosezonski poraz, ali su se na kraju grčevito borili da osvoje bod i seriju utakmica bez poraza povećaju na sedam (dva remija i pet pobjeda od dolaska trenera Markote).

Susret je na kraju završen rezultatom 26:26 (14:13), s tim što su Tuzlaci vodili od prve do 58. minute, kada je lider šampionata prvi put došao u vodstvo (25:26).

Prije toga Sloboda je u 53. minuti vodila 25:22 i sve je mirisalo na novu pobjedu “ljubičastih” i proboj na drugu ili treću poziciju na tabeli.

Onda se pokazalo kako je lopta “uvijek okrugla” i ništa nije gotovo dok sudije ne označe kraj utakmice. Tri napada domaći su završili brzopleto: šut pored gola, “probijanje” i “prodata” lopta i iskusni gosti su sve kažnjavali brzim golovima i umjesto kapitulacije stigli su do izjednačenja (25:25), a potom i do prvog vodstva.

Valja reći da je Sloboda u prvom poluvremenu tri puta vodila s tri gola prednosti, a u 41. minuti nakon gola Ovčine i sa četiri – 20:16. Do 53. minute sve je funkcionisalo odlično, a onda tri neshvatljive, brzoplete greške u situaciji kada se trebao osmisliti dobar napad, bez “silovanja lopte”.

Strijelci za Slobodu: Ovčina 12 (4), Suhonjić i Bubić po 3, Pavlak, Đorđević i Barjaktarović po 2, Karahodžić i Jusić po 1 gol.

U ekipi Borca po 7 golova postigli su Perić i Draganić.

Bilo kako, Sloboda može žaliti za dva boda, ali i bod protiv iskusne ekipe višestrukog prvaka BiH je dobar rezultat večeras vrlo dobrih “solara”, koji nastavljaju utrku za Evropu. (mp – Foto: Darko Zabuš)