Sloboda u Medulinu uvjerljiva protiv Kustošije

U trećoj prijateljskoj utakmici u okviru Medulin Cupa, fudbaleri Slobode pobijedili su Kustošiju 3:0.

U ne tako zanimljivom prvom poluvremenu, viđeno je po nekoliko prilika na obje strane, no bez veće opasnosti po gol oba tima. Igralo se pretežno na sredini terena, a na odmor se otišlo bez pogodaka.

U drugom poluvremenu Tuzlaci preuzimaju terensku inicijativu, a u razmaku od samo 10 minuta, od 68. do 78. postižu tri pogotka. Najprije je Mehmedović uposlio Kurtalića koji je šutirao sa vrha šesnaesterca i doveo crveno-crne u vodstvo.

Šest minuta kasnije Sloboda udvostručuje prednost. Mehmedović je pogodio na asistenciju Delića. U 78. minuti Bekić trese protivničku mrežu, a asistent je bio Hadžibeganović. To je ujedno bio i konačan rezultat utakmice.

Od prve minute na današnjem susretu nastupili su Erić, Hadžibeganović, Devedžić, Osmanković, Ćivić, Maksimović, Pervan, Kurtalić, Varešanović, Alić i Bekić. Priliku za igru još su dobili Delić, Mehmedović i Mešić.

Fudbalerima Slobode ovo je prva pobjeda na Medulin Cupu nakon što su ranije remizirali sa Krupom i Jarunom. (FK Sloboda)