Sloboda tek u finišu utakmice slomila otpor rukometaša Osijeka (Foto)

U sklopu priprema za nastavak porvenstva BiH, rukometaši tuzlanske Slobode večeras su u dvorani Mejdan pobijedili ekipu hrvatskog prvoligaša Osijeka rezultatom 37:31 (16:16).

Susret je faktički odlučen u posljednjih desetak minuta, kada su Tuzlaci nakon rezultatski izjednačene igre brzim kontrama slomili otpor žilavih gostiju.

U prvom poluvremenu igra domaćih bila je “rastrgana”, s dosta tehničkih pogrešaka i promašaja, a ni u odbrani nije sve funkcionisalo kako treba.

Tek u drugom poluvremenu, tačnije u posljednjih desetak minuta, Tuzlaci su iz “egala” došli do ubjedljive pobjede, nakon igre koja je imala smisla, podsjetivši na najbolja izdanja iz prvog dijela šampionata.

Ni ovoga puta nije nastupio Arnad Hamzić, koji je počeo s treninzima, ali je vrlo brzo zbog bolova (povreda trbušnog zida) odustao, tako da će, kako saznajemo, biti na dužem liječenju i teško da će moći biti na raspolaganju treneru Kadiću u Kupu BiH.

U ekipi Slobode Emir Suhonjić je postigao 8 golova, dok su se po četiri puta u strijelce upisali Jovan Talevski, Enes Skopljak, Semir Memić i Sedžad Abdurahmanović.

U strijelce su se još upisali: Amer Denjo i Rashit Kayumov po 3, Kerim Torlaković i Ermin Jusić postigli su po 2, dok su po jedan gol zabili Darko Ilić, Harun Đulić i Adi Omeragić.

U sastavu iz Osijeka najefikasniji su bili Tin Guže sa 7 i Matej Zrno sa 5 golova.

Ovo je bila treća pripremna utakmica Slobode, a do početka drugog dijela prvenstva odigrat će još susret s Grečanicom, u utorak, 28. januara u Gračanici. (mp, Foto: Miro Petrović)