Sloboda startala minimalnom pobjedom protiv Rudara (Foto)

U susretu 1. kola Premijer lige BiH, tuzlanska Sloboda večeras je na stadionu Tušanj u Tuzli pobijedila ekipu Rudara iz Prijedora rezultatom 1:0 (0:0).

Sloboda je od starta utakmice krenula vrlo ofanzivno protiv novajlije u društvu najboljih. Prvo poluvrijeme, onako kako je Sloboda odigrala, nije dugo viđeno na stadionu Tušanj, no realizacija je izostala.

Redale su se prilike na startu. U sedmoj minuti izblokiran je udarac Alića, da bi tri minute kasnije Fedor Predragović bio u prilici, no Pekija reaguje.

Dženis Beganović je u 12. minuti uhvatio sjajan volej sa distance, no bio je neprecizan, da bi u 30. minuti vidjeli i najbolju šansu za domaće. Osmić je izašao jedan na jedan, Topolović brani, a u nastavku akcije izbačena je lopta sa gol-linije koju je šutirao Alić. Bez golova otišlo se na odmor.

Nastavak utakmice donosi nešto manje uzbuđenja, ali više grube igre. Vidjeli smo nekoliko žestokih startova, a sudija Mateo Musa gotovo da nije vraćao žute kartone u svoj džep.

Zaprijetili su gosti u dva navrata, ali je Semir Bukvić bio siguran na golu. U 63. minuti ponovo prijeti Osmić gostima, ali iz prve šutira nakon povratne lopte pored gola.

Ključni detalj utakmice vidjeli smo u 80. minuti. Rezerviste su kreirale kontru, Said Husejinović je gurnuo loptu na drugu stativu za Mirsada Ramića koji je uklizao, stigao je, i proslijedio u mrežu.

Do kraja susreta Sloboda je više čuvala loptu u svom posjedu, a samim tim i rezultat, tako da je upisala vrijedna tri boda na startu nove sezone.

Sloboda – Rudar 1:0 (Ramić 80′)

Stadion: Tušanj. Gledalaca: 1.000. Sudija: Mateo Musa (Čitluk). Žuti kartoni: Karišik, Ćivić (Sloboda), Dojčinović, Danilović, Redžić, Jakupović, Gavranović (Rudar)

Sloboda: Bukvić, Jusić (od 46′ Husejinović), Čivić, A. Beganović, Kurtalić, Osmić, Karišik, Maksimović, Predragović, Dž. Beganović i Alić (od 46′ Ramić).

Rudar: Topolović, Pekija, Pavlović, Clerismario, Burazor, Dojčinović (od 58′ Marić), Sajak, Amoah (od 58′ Mandić), Jakupović, Redžić i Smajić (od 58′ Gavranović).