Sloboda se vraća: Tuzlaci očitali rukometnu lekciju Dobojlijama

Rukometaši Slobode vratili su se na pobjednički kolosijek, a nakon dolaska trenera Siniše Markote ekipa još nije izgubila.

Večeras je serija dobrih igara i rezultata nastavljena u Doboju, gdje je domaća Sloga poklekla pred razigranim Tuzlacima, kojima je  pobjeda pripala rezultatom 23:26 (10:13).

Domaći tim nijednom nije vodio, a samo su dva puta izjednačili rezultat. Tuzlaci su poveli 0:3, potom 3:7 u 15. minuti, a u tom stilu nastavili su do kraja poluvremena – 10:13. Ovčina je u tom dijelu postigao četiri gola.

Domaći igrači silovito su krenuli u nastavku i izjednačili su na 14:14 u 34. minuti, ali vrlo brzo uzvratili su Bečić, Suhonjić i ostali, pa je u 41. minuti rezultat bio 17:21, dok je najveća razlika iznosila 20:25 u 57. minuti.

Bečić je na kraju postigao ukupno 9 golova od kojih sedam u drugom poluvremenu.

Ostali strijelci za Slobodu: Suhonjić 6, Ovčina 4, Barjaktarović i Bubić po 3, te Pavlak 1 gol.

U ekipi Sloge Tulendić je zabio 6 golova dok su po 5 postigli Đurđević i Stanković. (RI – Foto: EmOs)

Rezultati utakmica 10.kola:

Sloboda – Sloga Doboj 23:26, Leotar – Bosna Visoko 37:27, Sloga GV – Vogošća 31:27, Borac – Izviđač 23:21, Bosna Sarajevo – Gračanica 27:25, Iskra – Maglaj (otkazana) i Krivaja – Gradačac 33:31. Slobodan Konjuh.

Na čelu tabele je ekipa Borca sa 17 bodova, a slijede Leotar sa 15, Krivaja sa 12, Izviđač CO, Sloboda i Vogošća po 11, Gračanica 10…Konjuh i Gradačac imaju po 7 bodova, dok su na začelju Maglaj i Sloga (GV) sa po 4 boda. (r)