Sloboda se oprostila od Kupa BiH, Sloga bolja u izvođenju “penala”

Pobjednik susreta osmine finala Kupa BiH između Slobode i Sloge Meridian u Banovićima odlučen je izvođenjem jedanaesteraca, a tuzlanski tim je jedini domaćin u ovoj fazi takmičenja do sada koji nije prošao u četvrtfinale.

Sloboda je imala inicijativu na samom startu, ali prva je prijetila Sloga nakon kornera u 7. minuti. Semir Bukvić je tada dobro reagovao i spasio gol, a odmah u narednom napadu Adi Alić na drugoj strani pogađa stativu!

U 9. minuti lukavo šutira Marko Pervan, ali bio je neprecizan, da bi u 11. minuti Tuzlaci stigli do vodstva. Adi Alić je asistirao za Stojana Vranješa, koji majstorski pogađa za 1:0.

Do kraja prvog dijela Sloboda je bila konkretnija i bolja, ali promjene rezultata nije bilo.

U 53. minuti je Sloboda imala novu šansu. Vranješ je ubacio, ali je Saša Maksimović zakasnio na tu loptu u petercu. Slično je bilo i na drugoj strani u 61. minuti, kada na ubačaj sa strane kasni Baranov, a u dvadeset minuta prije kraja Dobojlije stižu do poravnanja.

Dosuđen je penal za Slogu, a Karlo Stapić pogađa za 1:1.

Nikola Komazec je u 80. minuti mogao vratiti prednost Slobodi, ali je njegov udarac iz odlične pozicije odbranio golman Sloge.

Do kraja je ostalo 1:1 i pobjednik je morao biti odlučen izvođenjem jedanaesteraca. Fudbaleri SLoge su pokazali jače živce, ključni je bio promašaj Melvina Osmića u sedmoj seriji, Dobojlije idu dalje uz konačni rezultat 7:8.

Golove s “penala” postigli su: Komazec, Pervan, Vranješ, Ćivić, Bekić, Jusić, dok je Melvin Osmić promašio.

Za Slogu su pogađali: Starčević, Krstovski, Beštić, Baranov, Stevanović, Zajić, Dadić

Sloboda – Sloga Meridian 1:1 (Vranješ 11’ / Stapić 70’ p) – penali 7:8

SLOBODA: Bukvić, Jusić, Osmanković, Kapetanović, J. Osmić, Pervan, Delić, Vranješ, Maksimović, Kurtalić, Alić.

SLOGA: Gučmazov, Zajić, Vintonji, Stapić, Lalić, Ristić, Baštić, Milanović, Baranov, Peco i Stevanović. (SC – TL)