Sloboda s igračem manje do boda u Trebinju

Leotar i Sloboda su podijelili bodove u današnjem susretu 14. kola m:tel Premijer lige BiH odigravši 1:1 (0:0).

Sloboda sa igračem manje u finišu utakmice došla do boda na Policama

Prvo uzbuđenje na Policama izazvala je odluka arbitra Miloša Gigovića da već u 11. minuti pokaže drugi žuti stoperu Slobode Milošu Karišiku, te su Tuzlaci meč nastavili s igračem manje.

Leotar u prvih 45 minuta ipak nije uspio iskoristiti brojčanu nadmoć te je rezultat ostao isti kao na početku meča. Čak je Sloboda imala veliku šansu pred kraj poluvremena. Maksimović je istrčao sam ispred Vukanovića, dva puta je pokušao, ali vratar domaćih oba puta je odbranio.

Trebinjci su mnogo agresivnije ušli u drugo poluvrijeme. Stvorili su nekoliko obećavajućih prilika, uglavnom je Bukvić bio na visini zadatka, ali je golman Slobode ipak savladan u 72. minuti.

Aćimović je bio na pravom mjestu da kazni grešku odbrane Tuzlaka i doveo Leotar u vodstvo.

Ipak, Tuzlaci dolaze do izjednačenja i to u samom finišu susreta zahvaljujući greški golmana domaćih Vukanovića, koju je iskoristio Ramić i postavio konačnih 1:1.

Leotar – Sloboda 1:1 (Aćimović 72′ – Ramić 88′)

Stadion Police. Glavni sudija: Miloš Gigović (Bosanska Gradiška).

LEOTAR: Vukanović, Arsić, Đurić, Milović, Milić, Bosančić, Paranos, Sekulović, Maksimović, Aćimović, Zec.

FK SLOBODA: Bukvić, Jusić, Karišić, A. Beganović, Ćivić, Balić, Osmić, Maksimović, Husejinović, Alić, Dž. Beganović. (Scs, tl)