Sloboda protiv Rudara osvojila bod, ali nastavila niz bez pobjede

Rudar i Sloboda su podijelili bodove u današnjem susretu 12. kola m:tel Premijer lige BiH, odigranom u Prijedoru odigravši 1:1 (1:1).

Domaćini su u uvodu utakmice bili nešto bolji i imali više prilika preko Pekije, Jakupovića i Mandića, dok je Kurtalić zaprijetio na drugoj strani, kada je njegov udarac prošao tik pored stative.

Jonathan Amoah donio je Rudaru vodstvo u 29. minuti. Odlično je primio loptu u šesnaestercu, izbjegao ofsajd zamku i ruutinski matirao Bukvića.

Svega sedam minuta kasnije Tuzlaci su izjednačili i to sa “bijele tačke”. Pekija je igrao rukom u kaznenom prostoru, a siguran realizator najstrože kazne bio je Saša Maksimović.

U drugom poluvremenu tempo meča je znatno opao, kao da su obje ekipe bile zadovoljne podjelom plijena. Do same završnice susreta po jednu priliku su imali Pekija pred golom Slobode te Ćivić na drugoj strani, rezultat se nije mijenjao.

Sloboda je bodovni saldo povećala na 17, ali i broj utakmica u niz bez pobjede. Naime, Tuzlacima je ovo sedma utakmica u kojoj nisu slavili i za to vrijeme osvojili su samo četiri boda ili svega 19 posto mogućih bodova.

Rudar – Sloboda 1:1 (Amoah 29′ – Maksimović 36′ penal)

Gradski stadion u Prijedoru. Glavni sudija: Dražen Marić (Kiseljak).

RUDAR: Šćekić, Asani, Sadiku, Pekija, Pavlović, Burazor (Bilbija), Marić (Dojčinović), Jakupović (Marmat), Amoah, Clarismario, Mandić (Kulenović).

SLOBODA: Bukvić, Jusić, Karišik, Ćivić (Veselinović), A. Beganović, Kurtalić, Osmić (Devedžić), Maksimović, Mehmedović (Husejinović), Predragović, Alić (Ramić).