Sloboda poražena od Zrinjskog, greda u finišu susreta dva puta spriječila izjednačenje (Foto)

Fudbaleri Slobode i Zrinjskog danas su odmjerili snage u Banovićima u sklopu zaostale utakmice prvog kola Premijer lige BiH, a konačan rezultat ovog susreta je glasio 0:1 (0:0).

U prvom poluvremenu ekipa Zrinjskog je nešto bolje stajala na terenu u odnosu na Slobodu, a prva prilika dolazi već na otvaranju ovog susreta. Ćuže je prihvatio na prsa jednu loptu u kaznenom prostoru protivničke ekipe i šutirao pored gola.

Igrala se 12. minuta kada je Komazec zatresao mrežu Zrinjskog, ali je sviran ofsajd.

U 24. minuti Zrinjski je imao slobodnjak iz dobre pozicije, ali je centaršut Jankovića završio pored gola Slobode.

Tri minute kasnije je Devedžić u duelu žestoko udario Bilbiju, koji je nakon toga ostao bez zuba, ali je napadač Zrinjskog požutio zbog protesta prema sudiji.

Plemići su u drugom poluvremenu odmah pojačali pritisak i stvarali su prilike ispred gola Slobode, što im se isplatilo u 61. minuti, budući da su u tom trenutku došli do vodstva.

Nakon sjajnog centaršuta Jukića, lopta je pala na pet-šest metara ispred Bukvića, ali ju je u njegovu mrežu poslao Barišić, iskoristivši zbunjenost u redovima Tuzlaka i to u trenucima kada su u igru ušli Vranješ i Bekić.

Jukić je u 68. minuti imao novi dobar centaršut, ali ovaj put Magdić je loše šutirao, pa je propala dobra prilika za Plemiće.

U 79. minuti se desio žestok sudar u kaznenom prostoru Slobode. Ćorluka je koljenom u glavu udario Osmankovića, pa su zbog toga doktorski timovi ušli na teren i fudbaler Slobode nije mogao nastaviti ovaj susret, jer je uz pomoć doktora tuzlanske ekipe napustio teren.

Sloboda je u zadnjim trenucima izvela slobodnjak, a potom dva kornerazaredom. U drugom pokušaju dva puta je lopta pogodila gredu Mostaraca, a domaćim igračima ostaje žal za izgubljenim bodom.

Objektivno, sve do finiša susreta i do ulaska u igru Vranješa, Bekića i Husejinovića Sloboda nije stvorila priliku za gol, za razliku od Zrinjskog koji je stalno napadao i čak 13 puta šutirao ka golu domaćih. (Tl – S1)