Sloboda poražena od Izviđača, drugo poluvrijeme kao iz Drame!

Rukometaši Izviđača CO slavili su u susretu 3. kola Premijer lige BiH protiv tuzlanske Slobode rezultatom 30:25 (12:12). Tog Izviđača u prošlom je kolu na njegovom terenu porazila Gračanica, ali večeras tuzlanski tim nije zahvaljujući vrlo lošoj “izvedbi” u drugom poluvremenu.

Nakon izjednačene igre u prvom poluvremenu, u kojoj su Tuzlaci imali i vodstvo od dva gola (1:3), a dva puta su istu prednost imali i domaći, završeno je 12:12 golom Milkunića u posljednjoj sekundi tog dijela susreta.

Sjano je igrao Ovčina koji je postigao u prvom poluvremenu 6 golova i realizovao dva sedmerca, dok je u ekipi Izvoiđača Kos postigao četiri gola u prvih 30 minuta.

Drugo poluvrijeme je loše počelo za Tuzlake i po mnogo čemu podsjetilo je na duel u grčkoj Drami u EHF kupu, kada su “solari” napravili sijaset tehničkih pogrešaka, bacali loptu u “bunar”, prokockavši veliku prednost iz Tuzle.

Isto se dešavalo i u Ljubuškom, koji je poveo 16:13 početkom nastavka, da bi u 37. minuti gosti smanjili na gol razlike – 17:16. U narednih 10 minuta “skauti” su, najčešće brzim kontrama nakon pogrešaka u napadu “ljubičastih”, serijom 8-2 došli na 25:18.

Šest minuta kasnije Kos i društvo povećali su prednost na nedostižnih 29:20, a njihova nešto ležernija igra omogućila je “solarima” da ublaže poraz na “svega” 30:25.

No prvenstvo je tek počelo i jedna izgubljena bitka ne znači “izgubljen rat”, ali ne bi valjalo ako bi se iste pogreške često ponavljale.

Kos je u ekipi Izviđača CO postigao 10 golova, koliko i Ovčina u ekipi Slobode. U domaćoj ekipi Alilović je zabio 6 golova.

Za Slobodu su još pogađali Suhonjić 4, Barjaktarović 4, Vuković 2, dok su po gol postigli Milkunić, Nikolić, Đurović, Bubić i Bečić.

Nakon tri kola Izviđač ima dvije pobjede i poraz, Sloboda pobjedu i poraz.

Naredne srijede Slobodi predstoji zaostala utakmica iz 2. kola protiv Vogošće u tuzlanskom Mejdanu.

Spomenimo na kraju da u nedjelju u 17 sati druga ekipa Slobode u Prvoj federalnoj ligi u Mejdanu dočekuje ekipu Žepča. (tl)