Sloboda poražena od “fenjeraša, prva pobjeda Krupe ovog proljeća!

Krupa je ostvarila prvu pobjedu u drugom dijelu premijerligaške sezone, “fenjeraš” je na svom terenu savladao Slobodu.

Napadi domaćih protiv bojažljive Slobode urodili su plodom u 23. minuti. Dosuđen je jedanaesterac za Krupu. Golubović je odbranio šut Dujakovića s bijele tačke, ali na “odbijanac” je natrčao Mandić i loptu proslijedio u mrežu Tuzlaka.

Mandić je sedam minuta kasnije imao stopostotnu šansu, ali šutirao je iznad gola u situaciji “jedan na jedan” sa vratarom Slobode.

U drugom poluvremenu ritam utakmice je znatno opao. Krupa je čuvala prednost, dok su gosti igrali kao na rekreaciji, nisu učinili mnogo toga da promijene rezultat, stoga je ostalo 1:0 do kraja.

Bodovi koji vraćaju Krupljane u ravnopravnu borbu za opstanak, dok su Tuzlaci sebe doveli u još veću opasnost.

Krupa – Sloboda 1:0 (Mandić 23′)

Stadion u Krupi na Vrbasu. Glavni sudija: Adis Mulahasanović (Sarajevo).

KRUPA: Kolak, Galić, Ćivić, Vukmanović, Karišik, Redžić, Pavlović, Muminović, Mandić, Dujaković, Jović.

SLOBODA: Golubović, Jusić, A. Beganović, Husejinović, Dž. Beganovć, Maksimović, Osmić, Mišković, Ilić, Leko, Predragović.

2 0 komentara

1. Ovo će biti jedinstven slučaj u svijetu fudbala…Ekipa non-stop gubi, a ostane u ligi zahvaljujući porazima drugih. Hoće li se Šećerbegović hvaliti kako su uspjeli ostvariti cilj i ostati u Premijernoj ligi BH??? Sram da ih bude, za njih je Senad izmislio fudbal