Sloboda pobjedom protiv žilave Budućnosti povećala bodovnu prednost nad pratiocima (Foto)

Golovima Kalesića, Dilavera i Hadžanovića Sloboda je slavila protiv Budućnosti i odmakla na tabeli 6 bodova drugoplasiranoj Stupčanici

(Teška ali zaslužena pobjeda slobode nad komšijama iz Banovića – Foto: Darko Zabuš)

Golovima Kalesića, Dilavera i Hadžanovića Sloboda je slavila protiv Budućnosti i odmakla na tabeli Prve federalne lige 6 bodova drugoplasiranoj Stupčanici.

Tim Zlatana Nalića sada ima 43 bodva, Stupčanica 37, dok je Budućnost ostala na 30 bodova.

Tuzlanski tim je stigao do vodstva već u 13. minuti, kada je Dino Kalesić zatresao mrežu gostiju, a u 29. minuti Haris Dilaver je povisio na 2:0, iz situacije koja je donijela oštre proteste gostiju, koji su smatrali da je Slobodin napadač napravio prekršaj.

Nisu gosti generalno bili zadovoljni suđenjem, u 27. minuti im je poništen gol Saletovića, a igrali su i pored toga prilično dobro i smanjili su zaostatak za Slobodom u 45. minuti, kada je Anel Husić pogodio mrežu domaćina. Prethodno je glavom pogodio rašlje, a onda odbijenu loptu pospremio u mrežu nemoćnog i usamljenog Muminovića.

Sloboda je na otvorenju drugog poluvremena promašila dvije velike šanse, prije nego je Budućnost preuzela konce igre. Muminović je dobro intervenisao u nekoliko navrata, a gosti su tražili i penal koji im nije dosuđen dvadesetak minuta prije kraja meča.

U 87. minuti, Sloboda je stigla i do trećeg gola kojim je pitanje pobjednika riješeno, a gosti su ponovo bili nezadovoljni, smatrajući da je pogotku prethodio prekršaj nad njihovim golmanom. Strijelac za konačnih 3:1 bio je Adis Hadžanović. (tl – Foto: Darko Zabuš)