Sloboda pobjedom protiv Tuzla Cityja zadržala šanse za opstanak u PL (Foto)

U okviru 29. kola Premijer lige BiH danas je na stadionu Tušanj ekipa Slobode pobijedila Tuzla City rezultatom 1:0 (0:0).

Prva pobjeda “crveno-crnih” protiv gradskog rivala od 2018. godine donijela je ekipi Danijela Pranjića (prva pobjeda na klupi Slobode) zlata vrijedna tri boda i veliki korak u trci za očuvanje premijerligaškog statusa.

Jedini pogodak postigao je Eldar Mehmedović u 65. minuti sjajnim golom u “rašlje”, nakon asistencije Nikole Komazeca.

U 41. minuti golman Bukvić odbranio je udarac sa 11 metara Miće Kuzmanovića.

U petoj minuti napadač Tuzla Cityja Hadžić šutirao je glavom, ali lopta je otišla preko gola. Zatresala se mreže gostiju u 16. minuti nakon udarca Mehmedovića, ali je sudija Peljto ponišitio gol nakon očiglednog prekrašaja u napadu nad Ivanidazeom.

Pokušao je upravo Ivanidaze dvije minuta poslije, šute sa dvadesetak metara, međutim lopta je otišla visoko preko gola.

Zatresla se i mreža Slobode u 27. minuti nakon šuta Hadžića, ali je signalizirana ofsajd pozicija.

U 31. minuti, Pantelić je ubacio, a Čeliković šutirao sa nekim sedam metara, međutim Bukvić odbranio njegov udaraca. Hadžić je pokušao ponovo tri minute poslije glavom, do promjene rezulata ponovo nije došlo.

Sjajni Bukvić odbranio je u 41. minuti udarac Čelikovića nakon kornera.

Iskusni stoper Slobode Jusić je u 43. minuti oborio Pantelića u svoj šesnestrcu i sudija Peljto je pokazao na bije tačku. Odgovornost je preuzeo Mićo Kuzmanović najbolji strijelac Tuzla Cityja ove sezone, ali je njegovo udarac odbranio Semir Bukvić.

Šut Pantelića u 53. minuti izblokirao je Jasmin Osmić, bila je to prva prilika za Tuzla City u nastavku utakmice. Minut poslije Ivanidze je imao priliku sa nekih 14-15 metara, ali je veoma loše šutirao.

Prvu ozbiljniju priliku Sloboda je imala u 64. minuti, nakon kornera Osmanković je šutirao, a Fejzić a gol linije odbranio.

Minut poslije veliko slavlje za domaće igrače i navijače, Komazec je uposlio Mehmedovića koji odlično šutira i pogađa mrežu Nevresa Fejzića.

Vrlo brzo imala je Tuzla City šansu za izjednačenje, ali je Mićo Kuzmanović sa pet metara poslao loptu visoko preko gola.

Imao je Vranješ dvije prilike u 77. i 79. minuti, ali oba puta je lopta nakon njegovog šuta završila preko gola. Pet minuta prije kraja regularnog dijela utakmice, Alić je imao dobru priliku, ali je Fejzić odbranio njegovo udarac.

Mladi Aldin Mešić je sa vrha šesnaestrca u prvoj minuti nadoknade odličnu šutirao, ali je lopta otišla pored gola.

Sloboda je pobjedom u ovom meču skočila na deseto mjesto tabele sa 29 osovjenih bodova koliko ima i Igman iz Konjica, sa druge strane Tuzla City je ostala na sedmom mjestu sa 31 osvojenim bodom.