Sloboda pobijedila Olimpik i definitivno prebrinula brige oko opstanka (Foto)

Sloboda je došla do veoma značajne pobjede nad Olimpikom u današnjem susretu 29. kola Premijer lige BiH, odigranom na Tušnju.

Tuzlaci su već u uvodu jasno pokazali da žele sva tri boda, a pogodak postižu u 13. minuti. Odlično je centrirao Fedor Predragović, a na pravom mjestu u petercu gostiju bio je stoper Emir Jusić, koji glavom šalje loptu u mrežu Vukova.

Zatim je bilo nekoliko poluprilika na obje strane, no veća uzbuđenja su izostala.

U drugom poluvremenu tempo igre je opao. Igrači Olimpika nisu uspijevali ozbiljnije zaprijetiti Adnanu Goluboviću, čak je konkretnije šanse imala Sloboda, koja je uglavnom prijetila iz kontranapada.

Tek pred sami kraj meča utakmica je “oživjela”, dvije sjajne prilike za Olimpik imao je rezervista Mahir Karić. No, do novog pogotka ipak je došla domaća ekipa, nakon sjajne kontre Robert Mišković je matirao Adnana Hadžića za konačnih 2:0.

Sloboda je tako ostvarila pobjedu kojom je praktično eliminisala sve dileme u vezi opstanka, s obzirom da sada ima čak 12 bodova više od predzadnje Krupe. Ekipu Olimpika, pak, očekuju četiri kola neizvjesnosti do kraja sezone. (Scsport, TL – Foto: Darko Zabuš)

Sloboda – Olimpik 2:0 (Jusić 13′, Mišković 94′)

Stadion Tušanj u Tuzli. Glavni sudija: Antoni Bandić (Grude)

SLOBODA: Golubović, Jusić, A. Beganović, Kurtalić (Leko), Osmić, Ilić, Balić, Husejinović (Mišković), Dž. Beganović, Mujagić (Đorđić), Predragović.

OLIMPIK: Hadžić, Milović, Horić, Perišić, Hadžanović, Dujmović (Mahmutović), Hasanović (Karić), Čurjurić, F. Handžić (Cruz), Šišić (Lekanić), Osmanović.