Sloboda pobijedila Krivaju i izborila završnicu Kupa BiH u rukometu (Foto)

Rukometaši tuzlanske Slobode četvrtu sezonu zaredom igrat će završnicu Kupa BiH.

U uzvratnoj utakmici četvrtfinala ovog takmičenja, ekipa trenera Pere Miloševića pobijedila je večeras u Mejdanu ekipu Krivaje iz Zavidovića rezultatom 28:24 (15:9).

Osim Slobode, u završnicu su se još plasirali Izviđač CO iz Ljubuškog, Vogošća i Hercegovina iz Nevesinja.

Nakon poraza u prvoj utakmici u Zavidovićima, prije sedam dana (32:33), Sloboda je uzvratila ubjedljivijom pobjedom i opravdala očekivanja rukometnih znalaca.

Ipak, Tuzlaci su sjajno odigrali samo prvo poluvrijeme u kojem su goste ostavili na svega 9 golova. Dobra odbrana potpomognuta je serijom sjajnih odbrana golmana Zdravka Čajića (odbranio je i jedan sedmerac), pa se na odmor otišlo s prednošću od 15:9.

No, početak drugog i sama završnica prožeti su “starim slabostima”, pa su gosti rezultat doveli u neizvjesnost (16:12 u 36.), ali zakratko, jer su “crveno-crni”u najboljem razdoblju tog dijela susreta otišli na +7 (20:13 u 44. minuti).

Onda ponovo malo ležernosti, više tehničkih pogrešaka, lopti bačenih u “bunar” i Zavidovićani su u 52. minuti ponovo na -3 (23:20). Tuzlaci su loše završili četiri napada zaredom, a iz kontri su primali golove.

Mogla je Krivaja i na -2 u 53. minuti, kada je njihov golman odbranio udarac, a potom poklonio loptu domaćim igračima, nakon čega su domaći vratili prednost na +4 (25:21 u 54.).

Do kraja su Čičkušić, Bečić, Suhonjić, Pavlak i ostali uspjeli “smiriti igru” i igrom gol za gol utakmicu privesti kraju prema svojim željama.

STRIJELCI ZA SLOBODU: Čičkušić 9 (5), Suhonjić i MIšetić po 5, Vujović 4, Barjaktarović i Bečić po 2, te Đukić 1 gol.

STRIJELCI ZA KRIVAJU: Abdurahmanović 7, Mehić 6  (3), Sinanović 3, Amitović, Previšić i Telalović po 2, te Bašić i Čolaković po 1 gol.