Sloboda pet kola bez pobjede, Posušje na Tušnju osvojilo bod (Foto)

U susretu 10. kola Premijer lige BiH za nogometaše, na stadionu Tušanj u Tuzli Sloboda i Posušje odigrali su neriješeno – 1:1 (1:0).

Sloboda je povela u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Poslije slabih pola sata igre u posljednjih 15 minuta prvog poluvremena vidjeli smo dobar fudbal i na kraju pogodak.

Adi Alić je sa Osmićem pokrenuo napad Slobode, prebacio je loptu na desnu stranu ka Amaru Beganoviću, a onda je uslijedio centaršuta kapitena Slobode. Pronašao je on Alića u kaznenom prostoru, a ovaj iz prve lijepo nogom pogodio gol Galića za 1:0.

U prvom poluvremenu dogodio se i zanimljiv detalj kada je na teren utrčao pas, uzeo loptu i poigrao se s njom. Tokom utakmice igru je prekinula i mala maca koja se našla na terenu, odakle je, kad su je poganjali, sva preplašena pobjegla prema tribini.

Fudbaleri Posušja uspjeli su u 71. minutu utakmice da stignu do izjednačenja, nakon što je odbrana Slobode još jednom pokazala da je slabija strana ekipe.

Barišić je probio po desnoj strani, lijepo izbacio Maksimovića, a onda uputio prizemnu loptu u kazneni prostor. Na nju natrčava Nikola Leko, nekadašnji igrač Tuzlaka, Bukvić brani prvi pokušaj, ne stiže loptu izbaciti Jusić, ona se vraća Leki koji šutira u ležećem položaju i donosi izjednačenje Posušju.

Sloboda je izgubila dva očekivana boda, i sada ima 16, dok je Posušje došlo do sedmog boda.

Tuzlacima je ovo peta utakmica bez pobjede, od kojih četvrta na Tušnju, gdje je dosad “prosuli” ukupno 9 bodova, na računajući poraz od Tuzla Cityja gdje su formalno bili gost. (TL – Foto: Darko Zabuš)

Sloboda – Posušje 1:1

Stadion: Tušanj (Tuzla). Sudija: Josip Martinović (Čapljina). Žuti kartoni: Kurtalić, Predragović (Sloboda), Barišić, Lauš (Posušje).

FK SLOBODA: Bukvić, Jusić, Karišik, Beganović A., Ćivić (od 76′ Zličić), Balić (od 81′ Mehmedović), Predragović, Osmić, Maksimović, Alić (od 62′ Kurtalić), Beganović Dž.

HŠK POSUŠJE: Galić, Barišić, Ilinković (od 65′ Leko), Šuta, Lučić, Landeka, Begić D (od 89′ Glavina)., Brekalo, Serdarušić, Bešlić (od 65′ Verunica), Begić L.