Sloboda nezaustavljiva: Šesta utakmica bez poraza, slavilo se i u Trebinju

U debiju 14. kola Premijer lige BiH za rukometaše, večeras je u Trebinju domaći Leotar poražen od tuzlanske Slobode rezultatom 25:26 (13:9).

Domaći su bili dominantni u prvom poluvremenu, a Tuzlaci mnogo bolji u drugom, kada su rešetali mrežu domaćeg golmana kao od šale.

Dvije minuta prije kraja Sloboda je na krilima Alena Ovčine vodila 23:26, a Trebinjici su uspjeli smo ublažiti poraz.

Prvi igrač susreta svakako je reprezentativac Alen Ovčina koji je postigao 10 golova.

Za Slobodu su još pogađali: Bajraktarović 4, Suhnjić 3, Đurović, Karahodžić, Pavlak po 2, te po jedan gol Bubić, Bečić i Jusić.

U ekipi Leotara Milojević je postigao 7, Smajlbegović 6, a Parežanin 5 golova.

Ovo je šesta utakmca “solara” bez poraza otkako je trenersku pauzu preuzeo Siniša Markota, a peta pobjeda u nizu, od kojih treća u gostima.

Tuzlaci su se tako probili na treću poziciju, iza Borca i Izviđača CO, a u posljednjem kolu prvog dijela prvenstva dočekuje vodeći Borac m:el, koji je osigurao naslov jesenjeg prvaka Premijer lige BiH. (mp)