Sloboda na Tušnju poražena od novog prvaka države, sada već “gori” pod nogama! (Foto)

U susretu 29. kola Premijer lige BiH, večeras je na stadionu Tušanj u Tuzli Sloboda poražena od Zrinjskog iz Mostara rezultatom 0:2 (0:0).

Tuzlacima je to četvrti poraz na domaćem terenu, ukupno 12-ti ove sezone, dok je Zrinjski zabilježio 24. pobjedu.

Zrinjski je nastavio sa sjajnim rezultatima, ovog puta je Plemićima i kombinovani sastav (Ćorluka i Bilbija ostali na klupi) bio dovoljan za trijumf na Tušnju protiv Slobode.

Prvo poluvrijeme bilo je monotono, tek po nekoliko poluprilika na obje strane, ali bez previše uzbuđenja.

U drugom dijelu su uslijedile dvije velike šanse za Tuzlake. Beganović prvo pogađa stativu iz slobodnog udarca, a nakon toga Soldo čudesno spašava gol nakon pokušaja glavom Predragovića.

Uslijedila je kazna, Mostarci do pogotka dolaze u 65. minuti. Bukvić je odbio šut Jukića, Osmić je “zaspao”, a na pravom mjestu se našao Šakota i pospremio je loptu u mrežu domaćina.

Do kraja meča Sloboda je pokušavala izjednačiti na sve načine, ali nije uspjela, čak su Plemići pred kraj udvostručili prednost.

Pogodak s “bijele tačke” postigao je Slobodan Jakovljević, jedan od igrača Slobode prethodno je igrao rukom i skinuo loptu s gol-linije.

Sloboda – Zrinjski 0:2 (Šakota 65’, Jakovljević 89’)

Stadion Tušanj. Glavni sudija: Admir Šehović (Sarajevo).

SLOBODA: Bukvić, Ćivić, Devedžić, Karišik, Osmić, Kurtalić, Kapetanović, Beganović, Veselinović, Predragović, Ramić.

ZRINJSKI: Soldo, Magdić, Jakovljević, Gulišija, Malekinušić, Trajkovski, Savić, Marić, Zlomislić, Bojo, Šipovac. (SC – TL, Foto: Darko Zabuš)