Sloboda i Sarajevo remizirali na Tušnju

Sloboda i Sarajevo remizirali su u prijateljskoj utakmici na Tušnju (1:1), a za bordo klub je zaigrao i Mersudin Ahmetović, čiji se povratak na teren dugo čekao.

Prvu šansu na utakmici imalo je Sarajevo, a u četvrtoj minuti šutirao je Mešanović preko gola. Utakmica je prekinuta u petoj minutti jer je iz igre izašao Adnan Salihović koji se oprostio od aktivnog igranja fudbala. Dvadesetosmogodišnji stoper odigrao je 162 utakmice za klub sa Tušnja.

Mešanović je imao novi pokušaj u 12. minuti, a ovaj put lopta je otišla pored stative gola Slobode. Bordo klub je došao u prednost u 22. minuti. Mešanović je odlično primio loptu u kaznenom prostoru i pronašao Ševelja koji je prizemnim šutem matirao golmana Slobode.

Za mladog hrvatskog stopera ovo je bio prvijenac u bordo dresu i to u prvom nastupu, nakon što je nedavno došao iz drugog tima Hajduka. Sloboda je uglavnom pokušavala napraviti nešto iz kontri, a prvi udarac su uputili tek u 34. minuti kada je Ćivić poslao loptu daleko iznad gola Dizdarevića.

Sarajevo je moglo udvostručiti prednost, ali je Fanimo u 39. minuti pogodio stativu. Dosuđen je jedanaesterac za Slobodu u 41. minuti, a sa bijele tačke siguran je bio Alić za 1:1. N

Imamović je u 60. minuti pogodio prečku gola Slobode, ali je pomoćni sudija ranije signalizirao ofsajd poziciju.

Nakon toga na drgugoj strani Ramić je sam istrčao pred golmana Sarajeva, ali je sebi dao prejak for i uz ometanje stopera gostiju slabo šutiro ka golu Sarajeva.

Golu Sarajeva prijetio je Dženis Beganović, ali je poslao loptu preko gola. Tuzlaci su imali još jednu dobru priliku u 75. minuti kada je nakon velike greške bordo kluba Saletović izašao sam na Dizdarevića i pogodio stativu.

FK Sloboda – FK Sarajevo 1:1

FK SLOBODA: Bukvić, Devedžić, Jusić, Salihović, Kurtalić, Maksimović, Alić, Mehmedović, Balić, Ćivić, Hodžić. U drugom poluvremenu su igrali: Drakulić, Karišik, Avdić, Osmić, Saletović, Predragović, Dž. Beganović, Mujagić, Husejinović, Kapetanović, Ramić.

FK SARAJEVO: Dizdarević, Oremuš, Dupovac, Lazić, Pidro, Đokanović, Ševelj, Sušić, Fanimo, Hebibović, Mešanović. U drugom poluvremenu su igrali: Dizdarević, Šabanović, Kurdić, Trako, Bešić (od 76. Ramić), Imamović, Salčin, Varešanović, Jukić, Mešić (od 76. Dervišagić), Ahmetović.