Sloboda i dalje posrće: Velež došao do prve pobjede na Tušnju (Foto)

U posljednjih 17 gostovanja na Tušnju mostarski velež  bilježio je samo poraze, a večeras, u 22. kolu Premijer lige konačno je srušio to prokltstvo.

Mostarci su poslije bolje igre, s više povoljnih prilika za gol, slavili protiv “crveno-crnih” rezultatom 1:2 (1:1) i tako došli do prve premijerligaške pobjede na Tušnju.

Velež je poveo u 21. minuti nakon “penala”, koji je igrajući rukom skrivio Elmir Jusić, a s “bijele tačke” gol je postigao  Obren Cvijanović.

Domaći sastav, koji je nakon ostavke Gradimira Crnogorca vodio Adnan Jahić, izjednačio je u 44. minuti golom Saše Maksimovića i to je bio prvi gol u proljetnom dijelu prvenstva Tuzlaka.

Očekivanja da će u nastavku biti bolje, nisu se obistinila. Velež je bio opasniji, a domaći golman Adnan Golubović u nekoliko navrata spasio je svoju mreže izvrsnim odbranama.

Pritisak gostiju urodio je plodom u 76. minuti, kada je poslije smušene igre odbrane domaćih, pogodak postigao Dejan Georgijević.

Poslije toga potpuni slom u samo dva minuta. U 78. minuti drugi žuti karton dobio je Jusić, te je isključen, a u 80. minuti crveni karton dobio je i Adnan Salihović, tako da Sloboda s devet igrača  više nije imala prilike da izbjegne poraz.

Poslije ovog kola Velež ima 40. bodova, dok je Sloboda ostala na 8. mjestu sa 22 boda. (mp – Foto: Darko Zabuš)