Sloboda i Borac remizirali, Tuzla City poražen protiv Zrinjskog

Sloboda je prvenstvo završila na 8. mjestu sa 37 bodova, a Tuzla City na 6. sa 48 (Foto: Darko Zabuš)

Sloboda i Borac remizirali su na Tušnju u okviru 33. kola Premijer lige za nogometaše, ali to nije imalo rezultatskom uticaja ni na što, jer je Borac kolo prije kraja osvojio naslov prvaka, dok je Sloboda zadržala mjesto u sredini tabele.

Prvi pokušaj na utakmici viđen je u devetoj minuti kada je Dženis Beganović šutirao pored gola Borca sa veće udaljenosti. Kukić je potom na drugoj strani zaustavio sjajan udarac Vranješa. Kapiten Borca nakon pola sata igre bio je u novoj šansi, a loptu je glavom poslao pored gola.

Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja, a na startu drugog dijela ponovo je prijetio Vranješ, no Kukić je još jednom bio siguran. Odmah nakon toga viđena je opasnost pred golom Banjalučana, međutim igrači domaćih zakasnili su na centaršut Husejinovića.

Uslijedio je mirniji period igre. Uglavnom se igralo na sredini terena i kao da su fudbaleri oba kluba jedva čekali kraj. U 82. minuti Uzelac je iznesen na nosilima zbog teške povrede. Tuzlaci su do kraja imali jednu akciju, no bez dobre završnice, tako da je susret završen bez pogodaka.

Sloboda – Borac 0:0

Stadion: Tušanj. Sudija: Mateo Musa. Žuti kartoni: Uzelac (Borac).

SLOBODA: Kukić, Devedžić, Ilić, A. Beganović, Osmić, Husejinović, Dž. Beganović, Maksimović (od 76. Đorđić), Mišković, Saletović, Mujagić (od 63. Alić).

BORAC: Lakić, Uzelac, Kujundžić, Milojević, Borovčanin (od 73. Javorac), Šikanjić, Dujaković, Tahrić (od 82. Erić), Bosančić, Čavić, Vranješ.

Zrinjski je do trijumfa u Banovićima, gdje je Plemiće dočekao Tuzla City, došao golovima Nemanje Bilbije, koji se tako ujedno osamio na vrhu liste strijelaca Premijer lige BiH.

Prvi pogodak kapiten Mostaraca postiže glavom, nakon ubačaja Juranovića iz kornera. Pred sami kraj poluvremena dosuđen je diskutabilni jedanaesterac za goste, nakon navodnog faula nad Juranovićem, koji je Bilbija pretvorio u vodstvo od 0:2.

Pred kraj susreta Tuzla City dolazi do gola utjehe, precizan s bijele tačke je bio Mišić.

Tuzla City – Zrinjski 1:2 (Mišić 82′ penal – Bilbija 17′, 44′ penal)

TUZLA CITY: Fejzić, Barišić, Morris, Đerić, Mehidić, Karjašević, Mešinović (Rustemović), Džafić, Mišić, Doffo, Ubiparip (Badji).

ZRINJSKI: Varvodić, Jakovljević, Magdić, Ćorluka, Bekić, Pušić (Enin), Zlomislić (Božić), Bašić (Trebotić), Todorović, Juranović (Filipović), Bilbija.

Plasman u kvalifikacije za Ligu prvaka ostvario je Borac, dok će pokušati izboriti što bolji plasman u Evropskoj ligi Velež i Široki Brijeg su današnjim pobjedama u gostima, u mečevima posljednjeg 33. kola m:tel Premijer lige BiH, ostvarili plasman u Evropu.

Trijumf je u Banovićima nad Tuzla Cityjem slavio i Zrinjski, ali bila je to Pirova pobjeda Plemića, s obzirom da je bolji u međusobnom omjeru Široki, koji tako osvaja četvrto mjesto i ulaznicu za kvalifikacije Konferencijske lige. (sc)