Sloboda bolja od Proletera, utakmica prekinuta zbog prokišnjavanja dvorane!

Rukometaši tuzlanske Slobode pobijedili su u prijateljskoj utakmici ekipu Proletera iz Zrenjanina rezultatom 19:20 (15:11), u susretu koji je prekinut u 45. minuti zbog prokišnjavanja dvorane!

Naime, u sportskoj dvorani u Zrenjaninu održava se sajam, pa je duel sa Slobodom upriličen u mjestu Jaša Tomić u općini Sečanj.

U drugom poluvremenu, kako nam je javio “tehniko” Slobode, Emir Osmanović, usljed prokišnjavanja krova dvorane, susret je prekinut u 45. minuti pri rezultatu 19:20 i dogovoreno je da se ne nastavlja, tako da je pobjeda pripala Tuzlacima.

Suhonjić je za goste postigao 7 golova, Bečić 4, Bubić, Barjaktarović i Đorđević po 2 itd.

U ekipi Proletera Rnić je postigao 5, a Živković i Pašić po 4 gola.

Sloboda pripreme nastavlja u Tuzli gdje će 4. septembra odigrati “generalku” protiv Spačve iz Vinkovaca, a 11. septembra u 1. kolu EHF Cupa dočekat će ekipu Bianco Monte Drama iz Atine. (mp)