Sloboda bez mnogo šansi, Želji četvrta pobjeda u nizu (Foto)

Željezničar je u 4. kolu Premijer lige na Tušnju slavio protiv Slobode sa 0:2 i zadržao je maksimalan učinak.

Plavi su sjajno otvorili meč i poveli su već u 8. minuti. Štilić je sjajno ubacio sa desne strane, a Lendrić glavom pogodio za 0:1. Nakon toga probudila se i Sloboda, ali bez nekih većih šansi.

Veliku šansu Željo je propustio u 34. minuti. Šehić je ubacio sa lijeve strane, a Veselinović sa pet metara šutirao preko gola. Zatim je i pokušaj Štilića iz blizine izblokiran, te je ostalo 0:1.

Sloboda je u nastavak ušla nešto odlučnije, a najbolju šansu su imali u 60. minuti. Ristić je na petercu zamalo zakasnio na ubačaj Tomaševića.

Željo je zatim ponovo zagospodario terenom i bio je opasniji. Odličan udarac Sadikovića sa preko 20 metara prohujao je pored gola u 66. minuti, a sve dileme oko pobjednika riješene su u 73. minuti.

Maestralni Semir Štić je prekrasno prigrao rezervistu Mustafu Mujezinovića, a veznjak Plavih je svojim četvrtim ligaškim golom postavio konačnih 0:2. (sc, tl)

Sloboda – Željezničar 0:2 (Lendrić 8’, Mujezinović 73’)

Stadion: Tušanj. Sudija: Sabrija Topalović (Zenica).

Sloboda: Golubović, Jusić, Beganović, Husejinović, Herić, Tomašević, Husić, Predragović, Mujkić, Maksimović, Mujagić.

Željezničar: Fejzić, Stevanović, Hajdarević, Kosorić, Miletić, Štilić, Alispahić, Sadiković, Veselinović, Lendrić, Šehić. (sc, tl – Foto: FK Sloboda)