Slaba igra i novi neuspjeh: Sloboda doživjela ubjedljiv poraz protiv Maglaja

Rukometaši tuzlanske Slobode i dalje su nakon 13 kola bez gostujuće pobjede u Premijer ligi BiH. Večeras u Maglaju nisu bili ni blizu prvog trijumfa, jer su ponovo prikazali lošu, beskrvnu i igru prepunu pogrešaka, te su zasluženo poraženi od Maglaja rezultatom 31:25 (15:14).

Domaći su od početka diktirali tempo igre i vodili su u 21. minuti sa pet golova razlike (12:7). Nošeni na krilima Čičkušića, Tuzlaci su postepeno smanjivali rezultat, došli su na -1 (15:14), imali su šansu i da na odmor odu u egalu, ali je Bečić s krila pogodio golmana Đ. Bosića.

Nastavak je bio obećavajući, ali je trajao samo pet minuta. Čičkušić je u 31. minuti prvi put doveo Slobodu u vodstvo (15:16) i pri rezultatu 17:18 u 35. minuti, tuzlanska “laka konjica” počela je da šepa, prikazujući u ovom prvenstvu već više puta “prepoznatljivu” igru s velikim brojem pogrešaka.

Bosić i društvo koriste rupe u odbrani, rešetaju Čajićevu mrežu iz svih pozicija, i za 12 minuta serijom 9-1 dolaze do nedostižne prednosti (26:19). Ne pamti se kada su “crveno-bijeli” za 23 minute postigli samo pet golova, a Maglaj je otišao na velikih 30:22 u 57. minuti.

Čudno je da trener Pero Milošević uporno forsira iste igrače, a kad ni njima ne ide, zašto u vatru ne baci mlađe, igre želje rukometaše!? Neki stariji igrači djeluju toliko umorno i bezvoljno da bi ih sevap bilo “odmoriti”.

U ekipi Maglaja Boris Bosić je postigao 11 golova (7), dok je njegov brat, Đorđe, upisao 15 odbrana. Kendić je postigao 5, Hadžić 4 gola.

Za Slobodu Čičkušić je postigao 11 golova (4 iz sedmeraca), Suhonjić je zabio 4, Buljina 3, po 2 su postigli Ovčina, Đukić i Bečić, dok je Jusić završio susret s jednim golom.

I Sloboda i Maglaj poslije ovog kola imaju po 13 bodova. Za Maglaj su to bodovi spasa, dok je Sloboda sve dalje od Evrope, što je bio cilj kluba prije početka prvenstva. (tl)