Skupljaju bodove: Sloboda se iz Nevesinja vraća s bodom!

U zaostaloj utakmici 9. kola Premijer lige za rukometaše, večeras su u Sportskoj dvorani u Nevesinju domaća Hercegovina i tuzlanska Sloboda podijeli bodove odigravši 29:29 (14:14).

Rezultat je mogao biti i u korist Tuzlaka, kojin su u finišu susreta imali 24:26 nakon gola Bečića. Ali, nakon prvih desetak minuta nastavka, domaći su imali +4 gola (19:15), pa kad se sve uzme u obzir, bod i nije toliko loš.

Ekipa Hercegovine je vodila u početku 5:3, imali su napad i za +3 (odbrana Čajića), da bi serijom golova Čičkušić preokrenuo na 5:6.

Potom slijedi period igre s više izjednačenja, a onda su Tuzlaci otišli na 11:13. Mogli su poluvrijeme riješiti u svoju korist da Bečić sa 7 metara nije pogodio golmana Cvijanovića.

U nastavku je Hercegovina iskoristili više pogrešaka gostiju, u 37. minuti su poveli 19:15. Golman Čajić s nekoliko uzastopnih odbrana (odbranio i tri “sedmerca”) omogućio je saigračima da izjednače 20:20 (Bečić), da bi Ovčina sjajnim pogotkom donio Slobodi vodstvo 20:21.

To što je ekipa Nedima Đuga došla do +2 treba zahvaliti odbranama Čajića (penal, pa šut s krila). Ipak, ne bi Sloboda bila to što jeste da od gotovog ne napravi veresiju.

Kod rezultata 25:26 izgubili su loptu, primili gol i omogućili Nevesinjcima da povedu 27:26, pa ubrzo 28:27. Izjednačio je Bečić, a posljednja dva gola postignuta su sa 7 metara, po jedan na obje strane (Dragović za domaće), s tim što je Ovčina gol za neriješeno postigao na isteku utakmice.

Za domaće su najčešće pogađali Dragović 8 (2), koliko i Karanović, dok je Ćabrilo postigao 4 gola.

Za Slobodu: Čičkušić 8, Suhonjić 6, Ovčina 6 (4), Bečić 4 (2), Buljina 3, te Đukić i R. Čajić po jedan gol.

Sloboda je tako četiri kola neporažena. Osvojila je od promjene trenera po bod u gostima (Krivaja i Hercegovina), pobijedila je u Mejdanu Konjuh i Goražde, te sada ima 11 bodova na 7. mjestu, a u idućem kolu gostuje kod ekipe Gradačca. (tl)