Sjajni Bukvić odveo Slobodu u četvrtfinale Kupa BiH (Foto)

Nogometaši Slobode plasirali su se u četvrtfinale Kupa BiH nakon što su danas na Tušnju pobijedili ekipu Zrinjskog nakon izvođenja “penala” rezultatom 4:3, dok je u regularnom vremenu susret završen 1:1 (0:1).

Junak utakmice svakako je golman Slobode Bukvić koji je odbranio tri “penala”, te je na taj način odveo svoj tim u naredni krug Kupa BiH.

Igra se na Tušnju rasplamsala sredinom prvog poluvremena. Sloboda je imala veliku šansu u 26. minuti, kada je Veselinović šutirao sa desetak metara, ali je golman Zrinjskog odbrnio udarac.

Pet minuta kasnije Veselinović ponovo u šansi za domaće nakon dobrog ubacivanja. Loptu šalje preko gola.

U 33 minuti Bukvić brani udarac Bašića, a tri minute kasnije opet su na sceni isti akteri i ponovo Bukvić izlazi kao pobjednik.

Zrinjski je poveo u 41. minuti, a strijelac je bio Nemanja Bilbija koji je zatresao mrežu domaćih nakon ubacivanja Bašića s lijeve strane, a Bilbija glavom zabija za goste pored trojice “uspavanih” braniča domaćeg tima.

U 89. minuti velika radost domaćih navijača. Lijepa akcija domaćeg tima, ubacivanje sa lijeve strane, a Ramić zabija za 1:1 što je bio konačan rezultat utakmice i pobjednika su odlučivali penali.

Golove za Slobodu sa 11 metara postigli su A. Beganović, Ćivić i Maksimović, dok je šut Ramića odbranio golman gostiju Kukić.

Za Zrinjski su pogodili Bilbija i Savić, dok je Bukvić odbranio udarce Zlomislića, Magdića i Juranovića.

SLOBODA – ZRINJSKI 1:1 (Ramić 89'/Bilbija 40’) – nakon penala Sloboda slavila sa 4:3.

Sloboda: Bukvić, Jusić, Devedžić, Ćivić, Beganović, Husejinović, Dž. Beganović, Osmić, Predragović, Veselinović, Balić.

Zrinjski: Kukić, Barišić, Bašić, Tešija, Malekinušić, Mašić, Savić, Jakovljević, Magdić, Tičinović, Bilbija (tl – Foto: Darko Zabuš)