Sjajan uspjeh: Rukometaši Slobode u finalu Kupa BiH

Rukometaši tuzlanske Slobode plasirali su se u finale Kupa BiH nakon što su večeras u Sportskoj dvorani u Doboju pobijedili banjalučki Borac m:tel rezultatom 23:19 (10:8).Tuzlaci su od početka dali do znanja da previše ne respektuju sedmostrukog osvajača trofeja Kupa BiH, igrali su snažno, organizovano i vodili su gotovo cijelu utakmicu.

U stvari, Borac m:tel je vodio samo na početku (1:0), ali je slijedeći gol postigao u 8. minuti, kada je Sloboda vodila 3:1, a treći u 20. minuti pri rezultatu 7:2 za ekipu Davora Kadića.

Nakon 10:8 na poluvremenu, u nastavku su Tuzlaci poveli 13:8 i prednost nisu ispuštali do kraja. Najveću prednost “crveno-crni” imali su u 47. minuti (20:11), što govori o njihovoj superiornosti.

Golove za Slobodu postigli su: Edin Klis 5, Adnan Tufekčić, Emir Suhonjić i Anes Bečić po 4, te Alen Ovčina i Damir Halilković po 3 gola.

Golman Slobode, Dražen Stojanović, bio je jedan od junaka susreta, upisao je 13 odbrana, a jednu Zdravko Čajić, ukupno više od odbrana dva golmana Banjalučana.

U ekipi Borca m:tela najefikasniji su bili Luka Perić, Aleksandar Miličević i Marko Lukić, svi sa po 4 gola.

Sloboda će u finalu iograti protiv Izviđača CO iz Ljubuškog koji je u drugom polufinalu pobijedio Slogu iz G. Vakufa rezultatom 37:28 (17:17).

Finalna utakmica na programu je sutra od 17 sati uz prenos na BHT1. (mp)