Široki u uzbudljivoj završnici pobijedio Slobodu u Mejdanu (Foto)

Košarkaši Slobode dočekali su Široki u okviru 15. kola prvenstva Bosne i Hercegovine. Široki je uspio slaviti rezultatom 85:79.

Široki bolje otvara utakmicu i vodi sa 7:0. Hasandić, Talley ipak uspjevaju sustići prednost, ali ipak prvi period se završava 23:14 za gostujući tim, prenosi Tuzlanski.ba.

Na početku drugog perioda Široki ima dvocifrenu prednost 26:14. Tuzlaci poenima Gutića, Narančić, Talleya i Krajinića poentiraju, a Sloboda dolazi u vodstvo 28:27. Ipak Široki počinje da igra na iskustvo i rezultat prvog poluvremena glasi 45:42 za Široki.

Gosti nešto lošije otvaraju drugo poluvrijeme, što domaćin koristi te u 25.minuti vodi dvocifrenom razlikom 57:47. U 28.minuti domaćin na kontu ima plus 13, 63:50. Gosti prave seriju 9:0 pa se u posljednji period ulazi kod rezultata 63:61 za Slobodu.

Publika u Mejdanu je mogla gledati neizvjesnu završnicu obzirom da je rezultat u 36.minuti glasio 74:74. Gosti ipak imaju više koncetracije i uspjevaju susret privesti kraju i zabilježiti još jednu pobjedu u nizu rezultatom 85:79.

Hasandić sa 22 poena bio je najefikasniji kod Slobode, dok je Široki do pobjede predvodio Litlle sa 18 poena. (tl)