Široki Brijeg stekao lijepu prednost pred uzvrat s Vllaznijom

Široki Brijeg je u prvom meču prvog pretkola Konferencijske lige večeras na Pecari uspio savladati albansku Vllazniju sa  3:1 i tako već zakoračiti u drugo pretkolo ovog novog takmičenja

Sjajan meč je odigrao Široki, ali je utisak na kraju u manjoj mjeri pokvario primljeni gol u sudijskoj nadoknadi kada je Vllaznija imala čak igrača manje.

Veliku dominaciju Širokog Brijega gledali smo od samog početka utakmice, a tim Tonija Karačića je već u prvih 20 minuta stvorio veliki broj šansi.

Prijetili su Vujnović, Jurilj i Begić, ali je briljirao Zogović na golu Albanaca i spašavao Vllazniju.

Potom su gosti imali sjajnu šansu u 19. minuti, ali je Hoxhaj glavom s pet metara šutirao pored gola. Bio je to samo jedan “bljesak” gostiju, a nakon toga se ponovo igra preselila na njihovu polovinu.

Jurilj je u 40. minuti imao novu šansu, ali je glavom promašio metu. Tri minute poslije dosuđen je penal za Široki, a sigurno ga je izveo Mato Stanić i doveo Široki u vodstvo od 1:0.

Drugo poluvrijeme je počelo sjajnom šansom za Ikića u 49. minuti, ali nije je iskoristio napadač Širokog. U 52. minuti opet nije bilo spasa za Vllazniju, pošto je dosuđen novi penal za Široki.

Opet je odgovornost preuzeo Stanić i pogodio za 2:0. Tako je Široki Brijeg sebi obezbijedio mirno drugo poluvrijeme.

Do kraja je Široki uspio doći do još jednog gola i praktički već zakoračiti u drugo pretkolo Konferencijske lige.

Tačku na utakmicu je golom za 3:0 u 76. minuti stavio rezervista Lukić, a pogodio je nakon lijepog ubačaja Medića s desne strane. Nažalost po Široki, Vllaznija je u nadoknadi, u 92. minuti, došla do gola i smanjila na 3:1 te oživjela nadu u prolazak dalje.

Treba napomenuti i to da je Vllaznia meč završila s igračem manje pošto je u 89. minuti crveni dobio Krymi. Inače, na meču je viđeno 16 žutih kartona te taj jedan crveni…

Revanš meč u Albaniji igra se za sedam dana.

Konferencijska liga, prvo pretkolo:

Široki Brijeg – Vllaznia 3:1 (Stanić 43’p, 53’p, Lukić 76′ / Coba 90+2)

Stadion: Pecara. Gledalaca: 3.500. Sudija: Aleksei Matyunin (Rusija). Žuti kartoni: Ikić, Medić, Stanić, Vukoja (Široki Brijeg); Bulatović, Gurishta, Kalezić, Zogović, Dilaver, Gjurgjevikj, Da Silva, Adili (Vllaznia). Crveni karton: Krymi (Vllaznia).

Široki Brijeg: Miškić, Medić, Obšivač, Jurić, Čuljak, Vukoja, Begić (Mašić), Stanić, Ikić (Kolega), Jurilj i Vujinović (Lukić).

Vllaznia: Zogović, Bulatović, Krymi, Adili, Gurishta, Imami, Januzi, Kalezić (Đurđević), Hoxhaj (Coba), Kruja (Latifi) i Dilaver (Da Silva). (Scs, tl)