Široki protiv Leotara ostvario prvu pobjedu

Široki Brijeg je upisao prvu pobjedu u novoj sezoni m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, a večeras su pogotkom Ikića i Lukića savladali Leotar na Pecari u petom kolu prvenstva naše zemlje rezultatom 2:0.

Širokobriježani su pas igrom pokušavali doći do gola Leotara i zaprijetili su nekoliko puta, a na drugoj strani konstantna prijetnja golu domaćih bio je Ognjen Todorović, koji je u prvom dijelu imao pet pokušaja.

Već u drugoj minutu Todorović je bio u šansi, no sjajno je intervenisao Jurić. Opasan udarac Muse glavom u desetoj minuti otišao je iznad gola. Todorović je izblokiran u 12. minuti, Obšivač je reagovao. Opasan centaršut upućen je pred gol Leotara u 20. minuti, ali nije se snašao Ikić.

Nedugo nakon toga Jurić je odlično ubacio u peterac Trebinjaca, no ovaj put se nije snašao Jurilj. Perišić je u 27. minuti odbranio dalekometni udarac Grgića. Odmah na drugoj strani Miškić je odbranio udarac Todorovića iz velike udaljenosti, a potom je pokušao i Aćimović, međutim nije imao problema golman Širokobriježana.

Vukoja ne nakon nešto više od pola sata igre poslao loptu u ruke Perišića. Još jednom je pokušao Todorović u 39. minuti, ali lopta ide van okvira gola. Na drugoj strani Kolega je šutirao preko gola. Do kraja poluvremena nije bilo značajnijih dešavanja, tako da se ni rezultat nije mijenjao.

Prva opasna situacija u drugom poluvremenu desila se u 51. minuti kada je Jurić je ubacio, ali je Perišić rukom skinuo loptu s glave Jurilju. Golman Leotara je tri minute poslije odbranio udarac Ikića. Bila je to nova dobra šansa.

Veliku priliku Leotar je imao Aćimović u 61. minuti. Našao se u odličnoj prilici, no iz okreta je šutirao pored gola. Perišić je u 64. minuti zaustavio i udarac Lukića. Paponja je imao dvije prilike. Fudbaler Širokog Brijega izblokiran je u 75. i 77. minuti u posljednji čas.

Kada se činilo da će Široki Brijeg upisati i peti remi na startu nove sezone, u 86. minuti Ikić je fenomenalnim golom iz slobodnog udarca donio prednost domaćima. U posljednjim trenucima Lukić je nakon kontre pogodio za 2:0 i tako potvrdio pobjedu domaćih. (scs, tl)