Široki Brijeg pobijedio Velež na Pecari i prekinuo crnu seriju

Široki Brijeg večeras je pobijedio Velež u hercegovačkom derbiju 28. kola m:tel Premijer lige BiH, odigranom na Pecari.

Domaći tim je u uvodnim minutama imao više od igre i dominirao, ali prvu priliku su imali gosti.

Igrala se 11. minuta kad je Haskić uposlio Anđušića, čiji šut s 10 metara sjajno blokira Valinčić u posljednji tren.

U 15. minuti Bagarić šutira na drugoj strani, ali lopta završava pored stative. Potom je svoj šut s distance oprobao Vukoja, a loptu je sigurno uhvatio Hadžikić.

Dugo smo nakon toga čekali na novo uzbuđenje jer su oba tima igrala jako oprezno, a u 38. minuti Kpan iz odlične pozicije šutira preko gola.

U posljednjim trenucima prvog dijela je topovski s 30 metara šutirao Ćavar, a Hadžikić je uz manje poteškoće ukrotio taj pokušaj.

Mnogo sreće je Široki Brijeg imao u 57. minuti. Tada je Anđušić došao do jedne lopte u opasnoj zoni, potom i šutirao, ali je domaće spasila prečka!

Anđušić je imao šansu i u 61. minuti, ali mlako je šutirao pravo u ruke Josipoviću

Kazna za promašaje Rođene je snašla u 67. minuti. Bilo je to remek-djelo kapitena Marijana Ćavara, koji je s ruba šesnaesterca sjajno šutirao i “skinuo paučinu” iz gornjeg ugla gola gostiju.

Pejić je zatim imao odličnu šansu za domaće, zaobišao i vratara Hadžikića, ali previše je otišao u stranu i zatim poslao loptu pored gola.

Prilika se ukazala i Kpanu u 83. minuti, šutirao je pored gola Veleža.

Haskić je u nadoknadi mogao spriječiti poraz Rođenih, oslobodio se čuvara i pucao, ali zamalo nije bio precizan.

Rezultat od 1:0 je tako ostao nepromijenjen do posljednjeg zvižduka sudije Elvedina Topuzovića.

Osvojeni bodovi su itekako značajni za Širokobriježane, koji se bore za izlazak u Evropu. Sada su četvrti, s dva boda više od Željezničara, a tri od Veleža. Također je večerašnjom pobjedom ekipa s Pecare prekinula crni niz, pet utakmica zaredom je bila bez trijumfa.

Široki Brijeg – Velež 1:0 (Ćavar 67’)

Stadion Pecara. Gledalaca: 1.500. Sudija: Elvedin Topuzović (Tuzla).

ŠIROKI BRIJEG: Josipović, Pranjić, Musa, Oliveira, Valinčić, Ćavar (Barišić), Lovrić (Šuto), Vukoja, Bagarić (Pejić), Kpan (K. Medić), Lukić (Radić).

VELEŽ: Hadžikić, Domić (Ćuković), Zvonić, Hrkać, Dejanović, Pršeš (Halilović), Vehabović, Šikalo, Mućaj (Wallace), Anđušić (Leai), Haskić. (SCsport)