Široki Brijeg golom Bagarića savladao Tuzla City, Posušje na Grbavici uzelo bod Želji!

Široki Brijeg je opravdao ulogu favorita i savladao Tuzla City u susretu 19. kola m:tel Premijer lige BiH, pobijedivši rezultatom 1:0.

Blizu vodstvu bio je Široki u 35. minuti, ali Valinčić je nakon ubačaja Kuprešaka šutirao pravo u Fejzića. Tako je ostalo 0:0 do odlaska ekipa na odmor.

Kpan je početkom drugog poluvremena imao sjajnu šansu, ali odbranio je Fejzić. Ipak, golman Tuzla Cityja je savladan u 60. minuti. Probio je Kpan stranu i centrirao, utrčao Bagarić i poentirao glavom za 1:0.

Vrlo brzo su Širokobriježani mogli udvostručiti prednost, ali Radić je sa šest metara pucao pravo u Fejzića.

Potom je i Lukić bio u izvrsnoj situaciji da zatrese mrežu Tuzla Cityja, međutim nije se najbolje snašao u gužvi pred golom gostiju. Isti igrač i pred kraj susreta je imao odličnu priliku, Fejzić je odbranio.

Tako je ostalo 1:0 za domaće, koji su se sada bodovno izjednačili sa Zrinjskim (sutra igra protiv Borca).

Široki Brijeg – Tuzla City 1:0 (Bagarić 60’)

Stadion Pecara. Glavni sudija: Benjamin Deljković (Sarajevo).

ŠIROKI BRIJEG: Josipović, Valinčić, Oliveira, Šuto, Kuprešak (Pranjić), Ćavar, Lovrić, Kpan (Pejić), Bagarić (Rozić), Radić (Lukić), Vukoja (Luburić).

TUZLA CITY: Fejzić, Ferreyra (Mešinović), Šukilović, Čeliković, Mehidić, Karić (Hrkać), Gavrić, Kuzmanović, Mišić (Eleouet), Burić (Veselinović), Pantelić (Mahmud).

U Sarajevu su Željezničar i Posušje odigrali 1:1. Domaći su poveli u 36. minuti golom Hodžića, a izjednačio je Jović u 60. minuti nakon velike greške golmana domaćih Bagarića.