Široki Brijeg bolji od Slobode: Rozić i Vukoja presudili Tuzlacima

Ekipa Širokog Brijega ostvarila je novu pobjedu na startu sezone Premijer lige Bosne i Hercegovine. Širokobriježani su, nakon Igmana, sada savladali i tuzlansku Slobodu. Na Pecari je večeras bilo 2:0.

Tako je ekipa Ivice Barbarića maksimalna nakon dva odigrana kola i na vrhu je tabele Premijer lige BiH, dok je Sloboda ovim porazom otvorila svoju sezonu jer je njen meč 1. kola sa Zrinjskim bio odgođen.

Treba napomenuti da je ovaj meč odigran bez gledalaca zbog suspenzije stadiona Pecara, koja seže još iz prošle sezone.

Široki je bolje otvorio utakmicu, u petoj minuti je domaći su prijetili iz prekida ali je Jusić otklonio opasnost. Veliku šansu u devetoj minuti ima je Široki opet, kada je Šuto šutirao, ali je Erić sačuvao mrežu gostiju iz Tuzle.

Pejić je u devetnaestoj minuti šutirao sa dvadesetak metara, ali je ponovo golman Slobode odbranio.

Nedugo zatim Široki stiže do vodstva. Igrala se 22. minuta kad je Ćavar šutirao iz velike udaljenosti, Erić je odbranio njegov udarac, a nakon nesporazuma golmana Slobode i Osmankovića do lopte dolazi do Vukoje koji je asitirao Roziću za 1:0.

Uslijedio je miran period igre, a u posljednjim trenucima prvog dijela vidjeli smo pravu majstoriju Vukoje. Igrač Širokog je fenomenalno pogodio iz slobodnjaka za 2:0.

Na startu drugog dijela Široki je kontrolisao meč i imao inicijativu, a prvo uzbuđenje vidjeli smo tek u 63. minuti.

Tada je veliku priliku imao Delić, ali čudesnom paradom njegov šut brani Tomić i još jednom spašava gol Širokog Brijega. Brzo je Široki uzvratio i zaprijetio preko Ćavara, ali bio je neprecizan.

Do kraja nismo vidjeli veća uzbuđenja i Široki je slavio rutinski trijumf od 2:0.

Premijer liga BiH, 2. kolo:

Široki Brijeg – Sloboda 2:0 (Rozić 22’, Vukoja 45+1’)

Stadion: Pecara (Široki Brijeg). Bez gledalaca. Sudija: Benjamin Deljković (Sarajevo).

Široki Brijeg: Tomić, Medić, Barišić, Valiničić, Mašić, Vukoja, Šuto, Lukić, Pejić, Ćavar, Kozić.

Sloboda: Erić, Beganović, Jusić, Osmanković, Kapetanović, Osmić, Maksimović, Jarović, Mehmedović, Kurtalić, Delić. (SCsport)

U prvoj današnjoj utakmici u Banjoj Luci je Borac poražen od Sarajeva rezultatom 1:3. (tl)