Sinner nanio Đokoviću jedan od “najbolnijih” poraza u karijeri, a onda uslijedio fijasko u parovima! (Video)

Italijanski teniser Jannik Sinner savladao je Novaka Đokovića u drugom meču polufinala Davis Cupa (Foto:Twiter)

Prvi reket svijeta Novak Đoković poražen je u polufinalnom susretu Davis Cupa između Italije i Srbije.

Italijanski teniser Jannik Sinner savladao je Novaka Đokovića u drugom meču polufinala Davis Cupa te donio poravnanje Italiji od 1:1.

On je bio bolji sa 2:1 u setovima, a za pobjedu mu je bilo potrebno 2 sata i 35 minuta igre. Tako je Sinner rezultat u polufinalnoj seriji između Italije i Srbije izjednačio na 1:1.

Rezultat po setovima glasio je 6:2, 2:6, 7:5.

Prethodno je Miomir Kecmanović doveo Srbiju u vodstvo nakon što je savladao Lorenza Mussettija (6:7, 6:2, 6:1), pa će odluka o tome koja će od ove dvije selekcije igrati u finalu biti donijeta nakon duela dublova, u kojem Đoković i Lajović igraju protiv Sinnera i Sonega.

Odlučujući trenutak meča između Sinnera i Đokovića bio je deseti gem trećeg seta, kada je srpski teniser imao tri vezane meč lopte, ali je njegov rival potom osvojio pet uzastopnih poena i izjednačio na 5:5.

U narednom gemu napravio je brejk, a potom osvojio svoj servis gem i stigao do pobjede. Sinner se ujedno Đokoviću revanširao za nedavni poraz u finalu Mastersa u Torinu, ali ovaj je zbog Davis Cupa i načina kako se srpski teniseri pojavljuju i ponašaju na početku mečeva, vjerovatno najbolniji! (ag, tl)