Shakhtar šokirao Barcelonu, Dortmund bolji od Newcastlea

U drugoj utakmici Borussia Dortmund je slavila pobjedu protiv Newcastlea sa 2:0
Fudbal, Liga prvaka, ilustracija, lopta
Shakhtar je odlično kontrolisao igru protiv Barcelone i osvojio je tri zlatna boda (Foto: Ilustracija)
U utakmici četvrtog kola grupne faze Lige prvaka, Shakhtar je slavio minimalnu pobjedu protiv Barcelone sa 1:0.

Jedini pogodak na utakmici viđen je u 40. minuti utakmice kada je Sikan pogodio nakon asistencije Gocholeishvilija.

POGLEDAJTE POGODAK SHAKHTARA

Barcelona je u nastavku imala više od igre kroz posjed, ali isto tako i samo jedan udarac u okvir gola.

U grupi H vodi Barcelona sa 9 bodova, Porto ima 6 (-1), Shakhtar 6, a Antwerp je bez bodova.

Vrijedi istaći da je najbolji bh. arbitar Irfan Peljto ponovo sudio odlično i potvrdio da je spreman za najveću scenu.

U drugoj utakmici Borussia Dortmund je slavila pobjedu protiv Newcastlea sa 2:0.

Strijelci za domaćina bili su Fullkrug u 26. minuti utakmice i Brandt u 79. minuti koji je stavio “tačku na večerašnji susret”.

U ovoj grupi vodi Borussija sa 7 bodova, ispred PSG-a sa 6 (utakmica manje), Newcastle ima 4, a AC Milan 2 bof (meč manje). (tl)