Senzacija: Musemić Tuzla City doveo do historijske pobjede protiv Zrinjskog

U susretu 22. kola Premijer lige BiH, večeras su u Mostaru nogometaši Tuzla Cityja pobijedili ekipu Zrinjskog rezultatom 1:2 (1:1).

Ovo je prvi put da tim iz Simin Hana osvaja sva tri boda u susretima sa “plemićima” otkako se takmiči u Premijer ligi BiH, ostvarivši ujedno treću uzastopnu pobjedu u drugom dijelu sezone.

Gosti su poveli u 16. minuti nakon sjajne asistenncije petom Badjija, koju je u gol pretvorio Luka Lučić – 0:1.

Pomalo nesmotrena igra u odbrani “plavih” dovela je do izjednačenja u 44. minuti, a gol je postigao Miljan Govedarica.

Hrabra igra u nastavku donijela je Tuzlacima novo vodstvo. U 66. minuti nakon što je Doffo dva puta izblokiran, lopta je došla do Huse Kartjaševića koji je pogodio za 1:2, postigavši ujedno svoj prvijenac u sezoni za Tuzla CIty.

Očito je dolazak Husrefa Musemića na klupu Tuzla Cityja bio puni pogodak, a iskusni stručnjak je dobio i treću utakmicu, drugu u gostima, tako da se njegova ekipa ozbiljno uključila u borbu za Evropu.

Tuzla City je trenutno na 6.mjestu sa 36 bodova što je samo dva manje od trećeplasiranog Širokog (meč manje) i Zrinjskog na 4. poziciji, a bod manje od Željezničara koji, kao i Široki, ima utakmicu manje.

Kako igra tim iz Simin Hana svjedoči podatak da su pobijedili svih 12 utakmice ove godine, računajući osam u pripremnom razdoblju, tri u prvenstvu, te jednu u Kupu BiH. (mp)