Sarajevo zaustavljeno u Brestu, kobne početne minute oba poluvremena

Fudbaleri Sarajeva u drugom pretkolu okončali su put u kvalifikacijama za Ligu prvaka nakon poraza od Dynama u Brestu rezultatom 2:1, u utakmici koju je obilježila sudijska nepravda učinjena bosanskohercegovačkom predstavniku.

Vrlo loše bh. šampion ušao je u meč. Iz prve ozbiljnije akcije domaći su poveli. Igrao se treći minut kada je odigrana kombinacija na desnoj strani, a lopta dolazi do Gorodejchuka koji pogađa Miličevića, a lopta se odbija i vara golmana Vladana Kovačevića.

No, taj pogodak razdrmao je izabranike Vinka Marinovića koji su do kraja poluvremena izgledali mnogo bolje i kontrolisali igru. Sarajevo je izvelo tri kornera nakon kojih je bilo gužve pred golom Bresta, ali promjene rezultata nije bilo sve do 34. minute.

Tatar je prošao po desnoj strani, odbrana Dynama je reagovala, ali samo do Andreja Đokanovića koji sjajnim udarcem pogađa mrežu Bjelorusa za potpuno zasluženo poravnanje. To je bio i rezultat prvog dijela.

U drugom dijelu, imali smo gotovo pa preslikano otvaranje kao u prvom. Domaći su poveli, a strijelac je bio Abdoulaye Diallo i to pogotkom prsima nakon ubačaja sa lijeve strane.

Ni nakon drugog vodstva Dynama, Sarajevo se nije predavalo. Ostat će upamćena 55. minuta kada su zbog navodnog ofsajda sudije sa Kipra poništile čist pogodak Mersudina Ahmetovića.

Sjajnu intervenciju u 63. minuti upisao je Vladan Kovačević nakon udarca Sedka i tako je spasio svoj tim i ostavio kakve-takve šanse za plasman dalje.

Pokušao je Vinko Marinović sa izmjenama, a jedan od rezervista, Matthias Fanimo, imao je u 69. minuti odličan prodor, ali je lopta od igrača Dynama otišla tik iznad prečke.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao, pa Dynamo uz mnogo problema prolazi u treće pretkolo Lige prvaka, dok će Sarajevo takmičenje nastaviti u trećoj rundi kvalifikacija za Evropsku ligu.(Scsport, tl)