Sarajevo vodilo 2:0, Krpić u posljednjoj minuti donio bod Želji (Foto)

Sarajevo i Željezničar su podijelili bodove u uzbudljivom gradskom derbiju, odigranom u okviru 31. kola m:tel Premijer lige BiH.

Igralo se vrlo tvrdo i oprezno u prvih pola sata, konkretnijih prilika nije bilo ni pred jednim golom.

Bordo tim do vodstva stiže u 35. minuti. Amoah je izgubio loptu na sredini terena, Ziljkić pružio pas u prostor za Oliveiru, Brazilac zatim centrirao, a na pravom mjestu se našao Varešanović, koji je glavom uputio loptu u nebranjeni dio mreže.

Nogometnu predstavu pred kraj poluvremena prekinulo je koškanje između Jelić Balte s jedne te Mekića i Hodžića s druge strane. Sudija Irfan Peljto podijelio je po žuti karton pomenutoj trojici fudbalera, strasti su se smirile.

Mogao je Dal Varešanović udvostručiti prednost domaćih u 54. minuti, ali pogodio je vanjski dio mreže.

S druge strane, Željezničar je malo toga ponudio u prve tri četvrtine utakmice, stoga je trener Nermin Bašić izmjenama pokušao podići agresivnost vlastitog tima. Kada bi Plavi i dolazili blizu gola, stoperski tandem Martinović – Šerbečić obično je rješavao te situacije.

Santos je mogao ozbiljnije zaprijetiti u 72. minuti, ali iskosa je mlako šutirao pravo u naručje Dizdarevića.

Bordo tim novi pogodak postiže u 75. minuti. Odlično je centrirao Kyeremeh, a Renan Oliveira glavom rutinski poentira – 2:0.

No, svega tri minute kasnije Željezničar vraća neizvjesnost u meč. Iz slobodnog udarca ubacio je Štilić, loptu prema golu skrenuo Santos, zatim Dizdarević odbranio, ali “odbijanac” u mrežu Sarajeva posprema Irfan Jašarević.

Ubrzo nakon toga imao je Krpić priliku da izjednači, ali slabo glavom šutira pravo u Dizdarevića.

Pojačavao se Željin pritisak kako se kraj meča bližio, pogotovo je blizu gola bio Amoah, No, erupcija oduševljenja na Jugu nastupila je u dubojoj nadoknadi, kada je pogodio Krpić – 2:2! Tim rezultatom zaključen je susret.

Sarajevo – Željezničar 2:2 (Varešanović 35’, Oliveira 75’ – Jašarević 78’, Krpić 96’)

Stadion Asim Ferhatović Hase. Glavni sudija: Irfan Peljto (Sarajevo).

SARAJEVO: Dizdarević, Musa, Šerbečić, Martinović, Radović, Jelić Balta, Vrančić, Kyeremeh (Mustafić), Ziljkić (Džafić), Varešanović (Čirjak), Oliveira.

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Šehić (Beganović), Drina, Kosorić, Jašarević, Hajdarević (Štilić), Mekić, Hodžić (Bekrić), Amoah (Hodžić), Santos, Drlj (Krpić).