Sarajevo teško do pobjede protiv Radnika

Sarajevo je ostvarilo prvu domaću pobjedu ove sezone, a bordo tim je na krilima Darka Bodula i Dražena Bagarića došao do pobjede protiv Radnika rezultatom 2:1 u petom kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Bordo tim je dobro počeo utakmicu, a nakon dva pokušaja u četvrtoj minuti domaći su samo izborili kornera. Prvo je šutirao Đokanović sa preko 20 metara, a potom Bagarić glavom nakon prvog udarca iz ugla. Sarajevo je povelo u 12. minuti fenomenalan pogodak Bagarića. Petom je zatresao mrežu nakon centaršuta Bodula.

Veliku šansu Radnik je imao u 16. minuti. Marković je izašao sam na Dizdarevića i prebacio je golmana Sarajeva, ali i gol bordo tima. Fantastično je odbranio Dizdarević u 23. minuti nakon greške odbrane i udarca Pantelića.

Bagarić je izborio penal u 38. minuti kada ga je oborio Nikić. Siguran s bijele tačke bio je Bodul, kojem je to bio prvijenac u dresu bordo kluba.

Sarajevo je imalo mnogo sreće u 57. minuti. Tahrić je šutirao, a lopta je pogodila obje stative. Gosti iz Bijeljine uspjeli su se vratiti u igru u 65. minuti kada je Popara postigao pogodak za 2:1.

Do kraja utakmice viđeni su slabi pokušaji Popare i Ahmetovića, kojem je Akljanović skinuo stopostotnu šansu i ostalo je 2:1.

Sarajevo – Radnik 2:1

Stadion: Olimpijski stadion Asim Ferhatović Hase (Sarajevo). Sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor). Žuti kartoni: Palić, Šabanović (Sarajevo), Šubert, Motika, Ristanović (Radnik).

SARAJEVO: Dizdarević, Pidro, Šabanović, Hebibović (od 72′ Imamović), Đokanović, Palić, Kobiljar (od 61′ Cmiljanić), Bodul (od 82′ Dervišagić), Ramić (od 61′ Trako), Bagarić (od 72′ Ahmetović).

RADNIK: Aljkanović, Šubert, Nikić, Batar, Popara, Vasić (od 46′ Motika), Ristanović, Gogić (od 46′ Tahrić), Šarić (od 46′ Šarić), Marković (od 62′ Hasukić), Pantelić (od 79′ Sušić). (Scsport, TL)