Sarajevo preskočilo prvu prepreku u Ligi prvaka, dva gola Tatara

Fudbaleri Sarajeva su večeras u Kardifu sa 0:2 savladali prvake Velsa, ekipu Connah's Quay Nomadsa, pa se tako bordo tim plasirao u drugo pretkolo Lige prvaka, gdje ga očekuje gostovanje bjeloruskom Dynamu iz Bresta.

Napravilo je tako Sarajevo već veliki uspjeh, iako se utakmica protiv Velšana pokazala dosta teškom i nezgodnom. Nije bordo tim stvorio previše prilika, ali je dvije iskoristio i čekirao kartu za drugo pretkolo.

Tako je sebi tim Vinka Marinovića i osigurao još najmanje dvije utakmice na evropskoj sceni, pošto, i ako budu eliminisani u Brestu, takmičenje će nastaviti u Evropskoj ligi.

Oba gola za Sarajevo posigao je Benjamin Tatar. Ivan Jukić je u 16. minuti poslao dugu loptu ka napadaču gostiju, iza leđa odbrane Velšana, golman Brass je istrčao, a Tatar ga zaobišao i lagano poslao loptu u mrežu za 0:1.

U drugom poluvremenu je prva prilika viđena u 55. minuti, kada je Amar Rahmanović iz slobodnjaka sa 22-3 metra pogodio živi zid, a onda je lopta otišla pored gola.

U 65. minuti pada odluka o pobjedniku u ovom susretu, a tada je Tatar pokupio ničiju loptu nakon ispucavanja Kovačevića, krenuo sam ka golu Velšana i lagano matirao Brassa za 0:2. (sc, tl)