Sarajevo pokvarilo feštu za proslavu titule pvaka Zrinjskog

Zrinjski će ipak morati sačekati na potvrdu nove titule državnog prvaka. Plemići su danas u Čitluku mogli matematički osigurati naslov, ali ekipa Sarajeva im je pokvarila planove.

Veliki pritisak Zrinjskog viđen je od prve sekunde utakmice, a u četvrtoj minuti su došli domaći do prve šanse. Šutirao je Ćuže, ali ipak nepreceizno.

U 11. minuti Bilbija je pokušao glavom, ali Dizdarević je to lagano uhvatio.

Nedugo nakon toga je Sarajevo šokiralo domaćina! Dosuđen je u 14. minuti slobodnjak na 30 metara za goste, šutirao je Mustafić, a loptu skrenuo Oliveira i prevario Marića za 0:1!

U 19. minuti je Kiš šutirao iz slobodnjaka na drugoj strani, ali lopta je završila na gornjem dijelu mreže.

Već u narednom napadu je Kiš imao novu priliku, ali opet je loptu poslao preko gola.

Sarajevo je u 35. minuti moglo i do drugog gola, Oliveira je lijepim udarcem pogodio stativu!

Do poravnanja Zrinjski stiže u 44. minuti. Memija je lijepo centrirao s lijeve strane, a Ćuže glavom s pet metara matira Dizdarevića. Trako je loše procijenio let lopte i ostavio Ćužea samog…

U nadoknadi prvog dijela je Zrinjski mogao i do preokreta, ali Radović je spasio svoj gol ispred Ćorluke i Jakovljevića.

Početkom drugog poluvremena, tačnije u 52. minuti, bordo tim ponovo stiže do vodstva. Kyeremeh je sjajno probio desnu stranu i prizemnim pasom loptu uputio u srce šesnaesterca, gdje se odlično snašao Varešanović i pogodio donji kut mreže Plemića – 1:2!

Četiri minute kasnije sve je mogao riješiti Guliashvili nakon pasa u prostor koji mu je uputio Varešanović, ali jako loše je šutirao Gruzijac.

Zrinjski je zatim krenuo u totalnu ofanzivu. Zaprijetio je Ćuže oštrim udarcem u 60. minuti, međutim šutira pravo u dobro postavljenog Dizdarevića.

Sarajevo je čekalo priliku iz kontranapada, što se isplatilo u 63. minuti. Odlično je Varešanović uposlio Oliveiru, koji je sa centra terena istrčao do gola domaćih i rutinski poentirao – 1:3.

Mostarcima je sreća definitivno okrenula leđa u 72. minuti, kada je udarac Sučića završio na prečki. Bilbija je zatim propustio kazniti grešku Mustafića, pucao je pored gola Sarajeva.

Neizvjesnost u meč vratio je Jukić u 84. minuti, udarcem (ili centaršutem?) iskosa pogodio je mrežu bivšeg kluba i smanjio na 2:3.

U nadoknadi je crveni karton dobio Hrvoje Barišić, domaći su ostali s igračem manje.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao. Bordo tim je tako nanio Zrinjskom prvi poraz u ovoj godini, odgodio proslavu Plemića i osvojio veoma dragocjene bodove u borbi za izlazak na evropsku scenu.

Zrinjski – Sarajevo 2:3 (Ćuže 44’, Jukić 84’ – Oliveira 14’ i 63’, Varešanović 52’)

Stadion Bare u Čitluku. Glavni sudija: Irfan Peljto (Sarajevo). Crveni karton: Barišić (Zrinjski).

ZRINJSKI: Marić, Ćorluka, Barišić, Jakovljević, Memija (Bekić), Ivančić (Kamenar), Sučić, Ćuže (Malekinušić), Stanić (Jukić), Kiš (Sabljić), Bilbija.

SARAJEVO: Dizdarević, Mulalić, Trako, Martinović, Radović, Kyeremeh, Čirjak (T. Ramić), Mustafić (Šerbečić), Guliashvili (Tomašević), Varešanović (Nurković), Oliveira (Čataković). (SC)