Sarajevo pobjedom protiv Radnika došlo na bod Željezničaru

U okviru šestog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Sarajevo je na gostovanju u Bijeljini rutinski savladalo Radnik rezultatom 2:0.Iako bez nekolicine važnih fudbalera, Sarajevo je danas bilo bolji tim i zasluženo je, već nakon prvog poluvremena, imalo vrijednu prednost i upisalo sva tri boda.

Prva veća prilika na utakmici bio je i pogodak. Igrao se 19. minut kada je novajlija u bordo timu, Aleksandar Pejović, centrirao iz kornera, a strijelac je bio Amer Dupovac.

I nakon gola Sarajevo je nastavilo sa odličnom igrom, a u 24. minuti Mersudin Ahmetović je pogodio stativu.

Još u dva navrata zaprijetio je Ahmetović, sve dok u 33. minuti nije postigao pogodak za udvostručenje vodstva. Pogodio je na asistenciju Ivana Jukića.

U nastavku se mnogo toga promijenilo na terenu, ali ne i rezultat. Sarajevo je, čini se svjesno, prepustilo loptu Radniku i onda prijetilo iz kontri.

Opasan pokušaj bilježimo u 48. minuti kada je Jukić silovito šutirao sa distance, ali je lopta otišla pored gola. S druge strane, prijetio je Novaković u dva navrata, ali je oba puta nakon centaršuteva bio neprecizan.

Možda i najbolju priliku Radnik je propustio u 84. minuti. Motika je silovito volej udarcem šutirao, ali je još bolju intervenciju upisao Kovačević i tako spriječio potencijalnu neizvjesnost u posljednjim minutama meča.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao pa je Sarajevo ostvarilo treću pobjedu ove sezone i na drugom mjestu trenutno ima 11 bodova.

Na kraju vrijedi napomenuti da je prve minute nakon devet mjeseci pauze upisao Anel Hebibović koji je povrijedio ligamente u derbiju protiv Željezničara krajem prošle godine. (Scs, tl)