Sarajevo pobijedilo Posušje i ostavilo zonu “davljenika”

Sarajevo je nakon dvije utakmice bez postignutog gola i pobjede danas najavilo izlazak iz krize. Bordo tim je u susretu 23. kola m:tel Premijer lige BiH na stadionu u Doboju kod Kaknja savladao Posušje 3:1 (0:0).

Treba svakako naglasiti kako su izabranici trenera Mirze Varešanovića pokazali različita lica u dva poluvremena.

“Domaći” su zatresli mrežu u 37. minuti, ali pogodak je poništen jer je Kyeremeh bio u ofsajdu.

Siromašnih 45 minuta, ekipe su otišle na odmor s rezultatom 0:0. Mnogo više uzbuđenja ponudilo je drugo poluvrijeme.

Blizu vodstva bordo tim je bio u 54. minuti, kada je Hamza Čataković pogodio stativu iz slobodnog udarca. Pet minuta kasnije Giuliashvili je u stopostotnoj šansi, sam je istrčao Gruzijac pred Kukića, ali golman Posušja je sjajno reagovao.

Ključni trenutak meča desio se u 60. minuti, kada je sudija Dražen Marić pokazao na bijelu tačku nakon faula Bešlića nad Guliashvilijem. Siguran realizator najstrože kazne bio je Hamza Čataković, koji je po sredini gola raspalio po golu gostiju.

Pet minuta kasnije bordo tim je udvostručio prednost. Odlično je ubacio Vrančić iz slobodnog udarca, Ilija Martinović glavom poentirao za 2:0.

Zatim je gol za 3:0 postigao rezervista Ziljkić, koji je preciznim prizemnim udarcem s ruba šesnaesterca matirao Kukića.

Konačnih 3:1 u nadoknadi postavlja Marković fenomenalnim šutem u gornji kut gola Sarajeva. Ziljkić se zatim mogao ponovo upisati u strijelce, ali pogodio je prečku.

Sarajevo – Posušje 3:1 (Čataković 60’ penal, Martinović 65’, Ziljkić 83’ – Marković 90+2’)

MGM Farm Arena. Glavni sudija: Dražen Marić (Bijeljina).

SARAJEVO: Dizdarević, Tomašević (Radović), Šerbečić, Martinović, Mulalić (Trako), Jelić Balta, Vrančić (T. Ramić), Varešanović (Avramovski), Kyeremeh, Guliashvili, Čataković (Ziljkić).

POSUŠJE: Kukić, Maglica, Pavlović, Horić, Lučić (Dadić), Z. Begić, Bešlić (Rozić), Brković (Marković), Milanović (L. Begić), Jović (D. Begić), Boban.