Sarajevo pobijedilo Igman za veliki korak prema plasmanu u finale Kupa BiH

Ekipa Sarajeva je danas ostvarila pobjedu od 2:0 nad Igmanom u prvoj utakmici polufinala Kupa BiH i tako napravila veliki korak prema plasmanu u finale.

Uvodne minute meča na Koševu nisu mnogo toga ponudile, konkretnije prilike su izostale. U nekoliko obežavajućih akcija odbrane su uglavnom dobro reagovale.

Bordo tim ipak uspjeva doći do vodstva u 28. minuti. Šećerović je uzdrmao prečku iz slobodnog udarca, zatim pritrčao Avramovski i na gol-liniji unio loptu u mrežu gostiju. Prvijenac Makedonca za Sarajevo.

Potom je ponovo uslijedila monotonija, malo se toga dešavalo na travnjaku, tako da je do odlaska ekipa na odmor rezultat ostao 1:0.

Početkom drugog dijela u sjajnoj šansi je bio Varešanović, ali odlično interveniše Ćeman na golu Igmana.

Nakon toga je gostujući tim preuzeo inicijativu i imao veći posjed lopte, ali nije ozbiljnije zaprijetio Dizdareviću. Bordo tim je, pak, svoju narednu priliku znao iskoristiti. Rezervista Hamza Čataković preciznim šutem sa dvadesetak metara matirao je Ćemana za 2:0.

Do kraja meča izostala su veća uzbuđenja, bordo tim je upisao pobjedu od dva gola razlike. Revanš se igra 16. aprila.

Sarajevo – Igman 2:0 (Avramovski 28’, Čataković 71’)

Stadion Asim Ferhatović Hase. Glavni sudija: Dražen Marić (Bijeljina).

SARAJEVO: Dizdarević, Pidro, Mujakić, Palić, A. Hebibović, Šećerović (Ramić), Đokanović, Varešanović (Kobiljar), Suljić (Čataković), Avramovski (Velkoski), Bagarić (Ahmetović).

IGMAN: Ćeman, Velić (K. Hebibović), Kašić (Pehilj), Alagić, Duraković, Hreljić, Ćubara, Hrelja (Bibić), Bešagić, Drljević, Ljuca. (SCsport)