Sarajevo na teškom terenu do bodova u Bijeljini

Ekipa Sarajeva ostvarila je pobjedu u teškim uvjetima na Gradskom stadionu u Bijeljini protiv domaćeg Radnika, u susretu 16. kola m:tel Premijer lige BiH.

Do pogotka se praktično nije moglo mnogo toga vidjeti, osim da su se već u prvih desetak minuta fudbaleri obje ekipe čestito okupali po lokvama na travnjaku.

Prvi udarac u okvir gola, u 17. minuti, bordo tim je pretvorio u pogodak. Đokanović je povukao loptu sa sredine terena, šutirao sa dvadesetak metara, a lopta je iskliznula iz ruku golmana Hodžića i završila u mreži domaćih.

Najbolju šansu za Radnik propustio je Motika pred kraj poluvremena. Nakon kornera Ristanović je glavom prebacio loptu iza sebe, Motika je zatim šutirao pored gola Sarajeva.

Domaći su u 54. tražili penal, smatrajući da je lopta pogodila u ruku jednog od igrača Sarajeva koji je stajao u živom zidu, ali Njegomirović ih nije poslušao.

Već u sljedećoj minuti odlična šansa za Sarajevo, ali Ahmetović je zamalo zakasnio na ubačaj Kobiljara.

Zatim je uslijedila serija žutih kartona za goste, a crveni je dobio Anel Hebibović, koji je sjedio na klupi bordo tima.

Odličnu šansu u 77. minuti je imao Todorov, ali njegov udarac u petercu je blokirao Dupovac.

Kako se meč približavao kraju, fudbaleri Radnika su vršili sve veći pritisak, ali ipak nisu uspjeli izjednačiti do posljednjeg sudijskog zvižduka.

U prvoj utakmici 16. kola Leotar je na Policama poražen od Širokog Brijega rezultatom 1:3.

Radnik – Sarajevo 0:1 (Đokanović 17′)

Gradski stadion u Bijeljini. Glavni sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor).

RADNIK: Hodžić, Šubert, Sušić (Nikić), Todorov, Popara (Vasić), Motika (Batar), Urošević, Blagojević, Ristanović, Pantelić, Hasukić (Marković).

SARAJEVO: Dizdarević, Pidro, Šabanović, Kurdić, Dupovac, Palić (Oremuš), Đokanović, Kobiljar (Velkoski), Ševelj (Trako), Bodul (Cmiljanić), Ahmetović (Bagarić). (Scs)