Sarajevo bez poteškoća savladalo Slobodu i zakoračilo u polufinale Kupa BiH

Ekipa Sarajeva ostvarila je rutinsku pobjedu nad Slobodom u prvom susretu četvrtfinala Kupa BiH od 2:0. Time je bordo tim praktično došao na prag plasmana u narednu rundu takmičenja.

Bordo tim na idealan način je otvorio prvi susret četvrtfinala Kupa BiH, već u četvrtoj minuti Hamza Čataković je donio vodstvo domaćinu na stadionu Asim Ferhatović Hase. Lopta je nakon kornera došla do napadača Sarajeva, koji je iz neposredne blizine rutinski poentirao.

Nakon toga izabranici trenera Aleksandra Vasoskog su nastavili vršiti pritisak na zadnju liniju Slobode, dok su Tuzlaci šansu tražili u kontranapadu. Pristojnu šansu za goste u 23. minuti imao je Nedim Hadžić, ali je šutirao pravo u dobro postavljenog Belmina Dizdarevića.

Zatim je uslijedio miran period igre, rezultat se nije mijenjao do odlaska timova na odmor. Vrijedi naglasiti i da je pred kraj poluvremena crveni karton dobio trener Slobode Mladen Žižović, zbog prigovora sudiji Frani Jeliću.

I drugi dio susreta Sarajevo započinje pogotkom. Dupovac je šutirao glavom nakon kornera, Bukvić odbranio, ali na pravom mjestu je iskusni Mersudin Ahmetović koji šalje loptu u mrežu pored uspavane zadnje linije Tuzlaka za 2:0.

Nastavak meča nije mnogo toga ponudio. Sarajevo je kontrolisalo utakmicu, Sloboda djelovala potpuno nemoćno da kreira ozbiljniju šansu.

U takvim okolnostima, meč je otklizio prema mirnom kraju i sigurnih 2:0 za domaćine. Revanš je na rasporedu 16. marta u Tuzli.

Sarajevo – Sloboda 2:0 (Čataković 4’, Ahmetović 48’)

Stadion Asim Ferhatović Hase. Glavni sudija: Frano Jelić (Široki Brijeg). Crveni karton: Mladen Žižović (Sloboda).

SARAJEVO: Dizdarević, Pidro, Mujakić, Dupovac, Šabanović, Đokanović (Velkoski), Ramić (Šećerović (Palić)), Varešanović, Suljić, Ahmetović (Bagarić), Čataković (Kapić).

SLOBODA: Bukvić, Jusić, Karišik, Mehmedović (Veselinović), Kurtalić (Dragutinović), Osmić, Kapetanović, Maksimović (Ramić), Beganović, Predragović, Hadžić (Husejinović). (SCS – TL)