Šampion “posrnuo” u Kaknju: Mladost osvojila vrijedan bod protiv Sarajeva (Video)

Fudbaleri Mladosti su na svom stadionu danas u 2. kolu Premijer lige ugostili Sarajevo i priredili veliko iznenađenje, pošto su uspjeli izboriti neriješen rezultat (2:2).

Sarajevo je tako napravilo veliki kiks protiv jedne od ekipa koje će se, vjerovatno, boriti za opstanak. Realizacija bordo tima danas nije bila na nivou, baš kao ni igra zadnje linije tima Vinka Marinovića.

Gosti su poveli golom sa 11. metara. U 59. minuti dosuđen je penal za Sarajevo, nakon što je u kaznenom prostoru Nikolić srušio Rahmanovića, a Gigović je pokazao na “bijelu tačku”. Siguran realizator najstrože kazne je bio Benjamin Tatar, koji je pogodio za 0:1.

Ipak, Mladost je imala spreman odgovor, pošto do poravnanja dolazi samo minut poslije. Nakon centaršuta iz slobodnog udarca, dobro se pred golom Sarajeva snalazi Nedim Hadžić, koji pogađa za poravnanje 1:1.

Činilo se da je taj gol razdrmao Mladost, ali Sarajevo brzo stiže do novog vodstva. U 67. minuti je šutirao Šerbečić, lopta se odbila do Handžića koji je šalje iza leđa Bukvića za 1:2.

Šerberčić pet minuta poslije glavom iz dobre pozicije šutira preko gola, a Mladost je zaigrala otvorenije i pokušavala doći do novog poravnanja.

U tome je i uspjela, i to na sjajan način u 80. minuti kada je dosuđen faul na ivici kaznenog prostora. Tada je šutirao Enes Alić i fantastično pogodio mrežu Kovačevića za 2:2.

U drugoj utakmici dana Olimpik je na svom terenu poražen od Širokog s 1:2.

Široki ima svih šest bodova, Sarajevo ima četiri, a Mladost i Olimpik po jedan bod. (sc, tl)