Rusija iskoristila kiks Hrvatske i izbila na čelo grupe

Nogometna reprezentacija Hrvatske spašavala je bod u utakmici protiv Slovačke na svom terenu u Osijeku.

Gosti su poveli u 20. minuti, Schranz je odlično reagovao nakon ubačaja Hamšika. Zatim je izjednačio Kramarić, da bi Haraslin nakon sjajnog kontranapada poentirao u nadoknadi prvog poluvremena.

Za remi je pogodio Luka Modrić u 71. minuti, a pet minuta prije kraja mrežu Slovaka je zatresao i Nikola Vlašić, ali VAR je poništio gol zbog ofsajda.

Rusi su iskoristili kiks Hrvatske i pobjedom u Sloveniji od 1:2 (strijelci za goste Diveev i Dzhikiya, za domaće Iličić) zasjeli na prvo mjesto grupe H kvalifikacija za Mundijal u Kataru.

Turska je do trijumfa u Latviji došla golom Buraka Yilmaza sa bijele tačke u devetoj minuti nadoknade te ostala i dalje u trci za prva dva mjesta grupe H.

Nijemci su se osvetili Makedoncima za jedini poraz u kvalifikacijama te u Skoplju upisali ubjedljivi trijumf od 0:4.